جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

جسد پیرمرد از کانال آب در پارس‌آباد بیرون کشیده شد - خبر

 

 

جسد پیرمرد از کانال آب در پارس‌آباد بیرون کشیده شد

کانال فتحعلی در پارس‌آباد جان یک پیرمرد را به کام گرفت تا بار دیگر غرق‌شدن‌ها در دریاچه‌های استان اردبیل حادثه‌ساز شود.

جسد پیرمرد از کانال آب در پارس‌آباد بیرون کشیده شد

 در حادثه‌ای که صبح امروز در پارس‌آباد رخ داد در کانال فتحعلی یک پیرمرد بر اثر بی‌احتیاطی به داخل کانال آب رفته و بعد از ساعت‌ها جسد وی توسط امدادگران بیرون کشیده شد.

به گفته ناظران این پیرمرد که در حال برداشتن آب از کانال بود به دلیل بی‌احتیاطی به داخل این کانال افتاده و جسد وی را امدادگران هلال‌احمر و اهالی منطقه از آب بیرون کشیدند.

دیروز هم یک شهروند اردبیلی در کانال 40 پله شهرک شهید غفاری کشت و صنعت مغان دچار حادثه شده که توسط ماموران انتظامی پاسگاه شهرک شهید غفاری جسم بی‌جان وی از آب بیرون کشیده شد تا از مرگ حتی نجات پیدا کند.

این حوادث در حالی شمال استان تکرار می‌شود که در روزهای گذشته چندین حادثه مشابه در دریاچه‌ها و کانال‌های آب این منطقه رخ داده و جان چندین نفر به مخاطره افتاده است.

به گفته پرویز حیدری رئیس جمعیت هلال‌احمر پارس‌آباد در این حوادث نیروهای امدادی در محل حاضر شده و به نجات افراد و یا بیرون کشیدن آنها اقدام کردند.

به گزارش فارس، وی افزود: ما هر چند نیروهای غواص ماهر کمتر داریم اما سعی‌مان بر این است تا با برگزاری دوره‌های تخصصی در این زمینه اقدام به عملیات امداد و نجات در مواقع بروز حوادث و نظیر غرق شدن افراد در دریاچه‌ها و تالاب‌های آب کنیم.

در همین ایام به ویژه در آستانه فصل تابستان و به دلیل آب تنی و شنای اهالی تعدادی از آنها به دلیل نا‌آشنایی به فنون شنا در دریاچه‌ها و کانال‌های آب منطقه مغان غرق شده و جان‌شان را از دست می‌دهند.