حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۶ فروردین ۱۳۹۸

جریمه 54 میلیارد تومانی متصرفان اراضی ملی در اردبیل - خبر

 

 

جریمه 54 میلیارد تومانی متصرفان اراضی ملی در اردبیل

پنجمین جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی ملی و منابع طبیعی با حضور نمایندگان دستگاههای دولتی در دادگستری اردبیل برگزار شد.

جریمه 54 میلیارد تومانی متصرفان اراضی ملی در اردبیل

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،‌ معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل در این جلسه گفت: با تلاش‌های شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی ملی و منابع طبیعی استان در هفت ماهه نخست امسال بیش از 600 هکتار از اراضی ملی در استان اعاده شده که ارزش تقریبی این میزان اراضی در حدود 870 میلیارد ریال بوده است که علاوه بر اعاده این میزان اراضی 540 میلیارد ریال جریمه برای محکومان در این حوزه صادر شده است.

وی با اشاره به انجام بیش از 4 هزار و 700 مورد اقدامات پیشگیرانه در هفت ماهه نخست امسال افزود: در این مدت 850 مورد دستور قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجار در اراضی ملی و دولتی توسط مقامات قضایی صادر شده است.

جریمه 54 میلیارد تومانی متصرفان اراضی ملی در اردبیلمعاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل در مورد اقدامات شهرداری اردبیل به ویژه در بخش ماده 100 تصریح کرد: در زمینه رسیدگی به پرونده‌های اجرای احکام کمیسیون ماده 100 و پرونده‌های سال‌های گذشته عملکرد و تلاش‌های انجام شده توسط شهرداری اردبیل قابل قبول و مناسب بوده است به طوری که با این تلاش‌ها اغلب پرونده‌ها در این حوزه‌های احصا، جمع‌بندی و تفکیک شده است.

خدادادی گفت: با اقدامات انجام شده در حدود 20 درصد پرونده‌های سال‌های گذشته تعیین تکلیف شده و بقیه پرونده‌ها نیز در یک فرآیند صحیح قانونی و مشخص، معین و شفاف قرار گرفته‌اند و امیدواریم بتوانیم هر چه زودت شاهد تعیین تکلیف این تعداد پرونده نیز باشیم.