سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

جذب سرمایه‌گذار برای پروژه‌های شاخص جاذب گردشگر در اردبیل عملیاتی می‌شود - خبر

 

 

جذب سرمایه‌گذار برای پروژه‌های شاخص جاذب گردشگر در اردبیل عملیاتی می‌شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: اولویت این اداره کل جذب سرمایه‌گذاران برای احداث پروژه‌های شاخص جاذب گردشگر از شمال تا جنوب استان قرار گرفته است.

جذب سرمایه‌گذار برای پروژه‌های شاخص جاذب گردشگر در اردبیل عملیاتی می‌شود
نادر فلاحی روز پنجشنبه در دیدار با اعضای تور اینفو سرمایه‌گذاران گردشگری کشور با اشاره به قابلیت‌های گردشگری روستایی و عشایری استان اردبیل اظهارداشت: روستاهای استان اردبیل ظرفیت بالقوه برای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری دارند که بهره‌گیری از این قابلیت‌ها در راستای توسعه روستاها در اولویت است.
 
او توسعه گردشگری روستایی را اولویت استان دانست و تصریح کرد: روستاهای با تنوع اقلیمی و آب و هوایی ظرفیت بسیار بالایی برای توسعه گردشگری دارد و به دنبال بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها هستیم.
 
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل با اشاره به تنوع بوم‌گردی‌های روستایی در استان افزود: در ۲ سال گذشته تعداد بوم‌گردی‌های استان از دوبله ۶۰ به بیش از ۶۰ عدد رسیده و تمام مصالح استفاده شده در این بوم‌گردی‌ها بومی بوده است.
 
فلاحی عنوان کرد: تنوع اقلیمی و آب و هوایی استان اردبیل باعث شده است که بوم‌گردی‌ها در استان نیز به دلیل تنوع مصالح در سطح کشور بی‌نظیر باشد و گردشگران در استان اردبیل در فاصله کمتر از یک ساعت اقامت بی‌نظیر و خاطره‌انگیز خود را در خانه‌های روستایی خشتی، سنگی، چوبی، حصیری، آلاچیق‌های عشایری و کلبه‌های جنگلی تجربه کنند.
 
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: استان اردبیل همسایه استان‌های شمالی بوده اما از نظر آب و هوایی شرجی نبوده و آسایش و مطلوبیت بیشتری برای گردشگران در منطقه وجود دارد.
 
او با اشاره به ورود بیش از ۱.۵ میلیون اتباع خارجی از پایانه بین‌المللی بیله‌سوار در سال گذشته افزود: قبل از شیوع ویروس کرونا اردبیل سهم قابل توجهی در ورود گردشگران خارجی داشته و می‌توان گفت مطلوبیت بسیار بالایی برای گردشگران خارجی در استان اردبیل وجود دارد.
 
فلاحی افزود: اداره کل میراث‌فرهنگی استان اردبیل حمایت‌های لازم از سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری را انجام می‌دهد چرا که اولویت این اداره کل جذب سرمایه‌گذاران برای احداث پروژه‌های شاخص جاذب گردشگر از شمال تا جنوب استان قرار گرفته است.
 
تور اینفو سرمایه‌گذاران کشور به دعوت اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان اردبیل در استان حضور یافته و قرار است از برخی پروژه‌های مهم گردشگری استان بازدید کنند.