سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

جذب سرمایه‌گذاران و اشتغال محور فعالیت دولت تدبیر و امید در مشگین‌شهر است - خبر

 

 

جذب سرمایه‌گذاران و اشتغال محور فعالیت دولت تدبیر و امید در مشگین‌شهر است

فرماندار مشگین‌شهر گفت: توجه به جذب سرمایه‌گذاران جدید و ایجاد فرصت‌های اشتغال محوری‌ترین کار دولت تدبیر و امید در شهرستان مشگین‌شهر در چند سال اخیر است.

جذب سرمایه‌گذاران و اشتغال محور فعالیت دولت تدبیر و امید در مشگین‌شهر است

ابراهیم امامی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه شهرستان مشگین‌شهر مهمترین محور توسعه شهرستان را، جذب سرمایه گذار و استفاده از توان بخش خصوصی دانست و اظهار کرد: توجه ویژه دولت در استان، توجه به توان بخش خصوصی و حمایت و هدایت سرمایه‌گذاران به سمت پروژه‌های سودده و مهم است و دولت برای جذب این سرمایه‌گذاران، به شدت پیگیر تکمیل زیرساخت‌های لازم است.

وی افزود: دولت تدبیر و امید در حال حاضر بالغ بر 300 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری مستقیم در منطقه کرده است که تقریبا نصف آن در بخش آب و مهار آب‌های آن است که نقش ویژه‌ای در توسعه کشاورزی منطقه خواهد داشت.

فرماندار مشگین‌شهر گفت: توجه به جذب سرمایه‌گذاران جدید و ایجاد فرصت‌های اشتغال محوری‌ترین کار دولت تدبیر و امید در شهرستان مشگین‌شهر در چند سال اخیر است.

امامی ادامه داد: در حوزه معدن کارهای تحقیقاتی بزرگی انجام شده است که منجر به کشف معادن بسیار مهم و حیاتی شده که می‌تواند زمینه‌های سرمایه‌گذاری و اشتغال را در منطقه مهیا کنند.

وی خدمات دولت در منطقه را بی‌نظیر دانست و افزود: نیروگاه زمین گرمایی (زئوترنال) در حال ساخت است که با اتمام فاز اول آن، وارد خط خواهد شد ضمن اینکه آب درمانی‌های جدید و مدرن منطقه هم در دست ساخت است که به مرور تکمیل و راه‌اندازی خواهند شد.

فرماندار مشگین‌شهر یادآور شد: به جهت ویژگی‌های خاص منطقه، نوع قرار گرفتن این مجتمع‌های آب درمانی به هیچ وجه ساختار طبیعی منطقه را بهم نمی‌زند و گردشگران در حالی که می‌توانند از زیبایی و امکانات طبیعی منطقه استفاده کنند و از امکانات مدرن آب درمانی هم بهره ببرند.

نماینده دولت در مشگین شهر با اشاره به پروژه بزرگ سد «احمد بیگلو» در این شهرستان اظهار کرد: حدود 170 میلیون متر مکعب آب‌های زمینی شهرستان بدون استفاده از شهرستان و کشور خارج می‌شود و این بزرگترین خسارت به بخش کشاورزی و آب شرب منطقه بوده و برهمین اساس با اعتباری باغ بر 200 میلیارد تومان، سد معیشتی احمد بیگلو در حال ساخت است.

امامی تصریح کرد: متاسفانه تاخیر در تامین اعتبارات این پروژه در سال‌های قبل باعث عقب ماندن افتتاح آن شده بود که در دو سال گذشته و با همت دولت تدبیر و امید، اعتبار پروژه کلا تامین و ساخت پروژه سرعت گرفت که پیش‌بینی می‌شود این سد تا هفته دولت سال 96 آماده بهره‌برداری و آب‌گیری شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی افزود: این سد علاوه بر تاثیرات کشاورزی و گردشگری در منطقه، حدود 40 درصد آب شرب شهرستان را هم تامین خواهد کرد و بر همین اساس همزمان با ساخت سد، شبکه انتقال آب آن هم به سرعت در دست ساخت بوده و این مورد یکی از شاخصه‌های این پروژه است که همزمان با ساخت سد، شبکه‌های انتقال آن هم در دست ساخت و اتمام است.