جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

جذب حداکثری دانش آموزان با توسعه مراکز تابستانی در اردبیل - خبر

 

 

جذب حداکثری دانش آموزان با توسعه مراکز تابستانی در اردبیل

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: توسعه و افزایش ظرفیت مراکز تابستانی به منظور جذب حداکثری دانش آموزان را از اهداف طرح اوقات فراغت است.

جذب حداکثری دانش آموزان با توسعه مراکز تابستانی در اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،احمد ناصری، مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل با اشاره به اقدامات مؤثر مراکز اوقات فراغت سال قبل گفت: امسال نیز انتظار بر این است که با همکاری و مشارکت سایر نهاد‌ها و ارگان ها، شاهد برنامه ریزی‌های مطلوب در این مراکز باشیم.

وی اظهار داشت: با توجه به برگزاری اردو‌های تابستانی، اجرای این اردو‌ها منوط به اخذ مجوز و ثبت در سامانه مربوطه بوده و بایستی براساس مقررات آموزش و پرورش برگزار گردد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل اطلاع رسانی مناسب طرح اوقات فراغت تابستانی با استفاده از ظرفیت رسانه‌های مختلف از جمله صدا و سیما را مفید و مؤثر دانست.

ناصری اعتماد خانواد‌ها به آموزش و پرورش را یک سرمایه بزرگ اجتماعی برشمرد و افزود: این که خانواده‌ها دانش آموزان خود را در روز‌های تعطیل تابستان جهت سپری نمودن اوقات فراغت به مدارس و مراکز آموزش و پرورش هدایت می‌کنند حاکی از اعتماد آن‌ها به سیستم تعلیم و تربیت است.

وی از طرح موضوع اوقات فراغت در یکی از جلسات آتی شورای آموزش و پرورش استان خبر داد و اظهار داشت: بدون شک بایستی برنامه‌ها بر اساس نیاز دانش آموزان طراحی و اجرا شود و همچنین مهارت آموزی در این مراکز جزو سیاست‌های آموزش و پرورش می‌باشد.

معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان نیز در این جلسه با اشاره به افزایش مشکلات اجتماعی در تابستان براساس آمار‌های ارائه شده، اهمیت برنامه ریزی برای اوقات فراغت نسل جوان و نوجوان را ضروری و با اهمیت دانست.

سید غلامحسن خلیلی موسوی افزود: تابستان بهترین فرصت و نقطه عطف فعالیت‌های فرهنگی و هنری و ورزشی دانش آموزان است و بایستی در طول برگزاری این فعالیت‌ها نسبت به استعداد یابی و استعداد پروری دانش آموزان اقدام شود.

وی گفت: سال قبل حدود ۶۴ هزار دانش آموز در ۱۸۶ مرکز شامل مدارس قرآن، کانون‌های فرهنگی و تربیتی، اردوگاه ها، پژوهشسرا‌ها و ... تحت پوشش فعالیت‌های اوقات فراغت قرار گرفته بودند.

در ادامه جلسه اعضا و میهمانان سایر ادارات برنامه‌های پیش روی خود را مورد بحث و بررسی قرارداده و قول همکاری و مشارکت درفعالیت‌های تابستانی را دادند.