جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

جبران کمبود تخت بیمارستان در اردبیل؛ بیمارستان‌های اردبیل ۴ هزار تختی می‌شود - خبر

 

 

جبران کمبود تخت بیمارستان در اردبیل؛ بیمارستان‌های اردبیل ۴ هزار تختی می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: تا سال ۱۴۰۴ تعداد تخت‌های بیمارستانی استان اردبیل به ۴ هزار تخت افزایش می‌یابد.

جبران کمبود تخت بیمارستان در اردبیل؛ بیمارستان‌های اردبیل ۴ هزار تختی می‌شود

قدرت اخوان اکبری اظهار داشت: با توجه به لزوم افزایش تعداد تخت‌های بیمارستانی در سطح استان اردبیل با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و سیاست در دستور کار علوم پزشکی تعداد تخت بیمار در این استان در چشم‌انداز 1404 به بیش از 4 هزار تخت افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه در پی تکمیل تخت‌های بیمارستانی در اردبیل یک باب بیمارستان یک هزار تختخوابی در اردبیل احداث می‌شود، افزود: احداث این بیمارستان با همکاری قرارگاه خاتم‌الانبیاء در دو فاز در دست اجرا و اقدام است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: مرکز تروما و سوختگی یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های درمانی استان اردبیل محسوب می‌شود که هم‌اکنون این مرکز درمانی آماده راه‌اندازی و ارائه خدمات است و در آینده نزدیک شاهد تجهیز و انتقال بخش‌های جراحی، سوختگی و ICU فاطمی به این محل می‌شویم.

اخوان‌اکبری از اجرای طرح توسعه بیمارستان‌های شهرهای استان خبر داد و اظهار کرد: طرح توسعه بیمارستان شهرستان مشگین‌شهر، راه‌اندازی بیمارستان شهدای پارس‌آباد، احداث بیمارستان 500 تختخوابی مرحوم نجف‌زاده در اردبیل از دیگر برنامه‌های حوزه درمان و سلامت در استان است.

به گفته وی سالانه به‌طور میانگین بیش از 2 میلیون ویزیت در مجموع کلینیک‌های درمانی و بهداشتی تخصصی و فوق‌تخصصی دانشگاه‌ علوم پزشکی اردبیل به ثبت می‌رسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل آینده حوزه سلامت استان را روشن دانست و گفت: با همکاری دستگاه‌های مربوطه می‌توان با کم‌ترین هزینه قابل تصور خدمات درمانی و بهداشتی بدون نقص و بی‌وقفه به مردم ارائه کرد که در این زمینه با بهره‌برداری از پروژه‌ها و طرح‌های درمانی در دست اقدام و اجرا مشکلی در روند ارائه خدمات به بیماران نخواهیم داشت.