جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

جامعه عشایری استان اردبیل عاری از ویروس کرونا است - خبر

 

 

جامعه عشایری استان اردبیل عاری از ویروس کرونا است

مدیرکل امور عشایری استان اردبیل گفت: با انجام اقدامات پیشگیرانه از کرونا تاکنون موردی از ابتلا به بیماری کرونا در میان عشایر این استان گزارش نشده است.

جامعه عشایری استان اردبیل عاری از ویروس کرونا است
معرفت آذری روز چهارشنبه در جلسه توزیع پنل‌های خورشیدی و تانکرهای آب سیار بین عشایر بخش شاهرود خلخال افزود: برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در زمان کوچ بهاره بسته‌های بهداشتی شامل دستکش یکبار مصرف .ماسک ، محلول ضدعفونی کننده و آب معدنی بصورت رایگان به عشایر کوچنده در مناطق مختلف استان اردبیل ارائه شد.
 
او گفت: همزمان با کوچ عشایر امسال تیم واکسیناسیون اداره کل دامپزشکی، عوامل نیروی انتظامی و عاملان توزیع نیازهای ضروری عشایر کوچنده در زمان مقرر در مسیر کوچ نسبت به ارائه خدمات اقدام کردند.
 
وی افزود: با توزیع پنل‌های خورشیدی وهمچنین تانکرهای ذخیره آب در بین جمعیت عشایری بخشی از امکانات رفاهی موردنیاز جمعیت مولد کار تولید عشایری استان تامین می‌شود.
 
آذری از اختصاص اعتبار مورد نیاز برای  تامین یارانه حمل آرد و سوخت عشایر استان اردبیل خبر داد و گفت: برای اولین بار نسبت به اختصاص ۶ میلیارد ریال یارانه اقدام شده که به حساب‌های بانکی عشایر واریز خواهد شد.
 
مدیرکل امور عشایر استان اردبیل همچنین از توزیع پنل‌های خورشیدی رایگان در بین جامعه عشایری که از توان مالی کمتری برخوردار هستند، خبر داد افزود: تلاش می‌کنیم پنل‌های خورشیدی رایگان به عنوان نمونه و الگو در بین جامعه عشایری که از توان مالی کمتری برخوردار هستند توزیع شود.
 
وی گفت: ۹ صندوق اعتبارات خرد زنان عشایری با عضویت ۲۱۸ نفر در سال گذشته برای کمک به اشتغال زنان عشایری تاسیس شده و تلاش و جدیت بر توسعه و رونق فعالیت‌های این صندوق‌هاست.