حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲ اسفند ۱۳۹۷

جاذبه‌های گردشگری اردبیل ناشناخته مانده است - خبر

 

 

جاذبه‌های گردشگری اردبیل ناشناخته مانده است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اردبیل گفت: جاذبه‌های طبیعی و گردشگری استان اردبیل برای بسیاری از مسافران داخلی و خارجی ناشناخته مانده است.

جاذبه‌های گردشگری اردبیل ناشناخته مانده است
بهمن حسین‌زاده با اشاره به ظرفیت و پتانسیل این استان در حوزه گردشگری، اظهار کرد: جاذبه‌های طبیعی و گردشگری استان اردبیل برای مسافران داخلی و خارجی ناشناخته مانده و باید این ظرفیت‌های بالقوه را به بالفعل تبدیل کنیم.
 
وی ادامه داد: استان اردبیل به خاطر وسعت مناسب خود و وجود آب‌های گرم و طبیعت بکر، در 6 ماه ابتدایی سال پذیرای مسافران زیادی بوده و باید استراتژی  برای افزایش اقامت مسافران و توریسم‌های خارجی در هتل‌ها و مکان‌های گردشگری تدوین شود.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اردبیل تصریح کرد: 24 طرح گردشگری استان اردبیل توسط مشاوران در دست مطالعه است که 4 پروژه آن پیست اسکی  در نقاط مختلف شهرستان اردبیل بوده تا در 6 ماه دوم سال از ظرفیت‌های گردشگری اردبیل استفاده کنیم.
 
حسین‌زاده افزود: تمامی طرح‌های  گردشگری مطالعه شده تا با درنظر گرفتن شرایط اقلمی استان اردبیل در هیچ‌یک از برنامه‌ها به‌صورت هیجانی تصمیم‌گیری نشود.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، وی با اشاره به مناطق گردشگری استان اردبیل، گفت: شهرستان سرعین تنها منطقه گردشگری اردبیل نبوده بلکه در تمامی شهرستان‌ها این ظرفیت وجود دارد تا به قطب گردشگری استان اردبیل تبدیل شود و در این راستا باید اطلاع‌رسانی جامع صورت پذیرد.