رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۱ مرداد ۱۳۹۸

جاده روستایی نیاخرم خلخال با سنگ 50 تنی مسدود شد/ راهداری مسیر را بازگشایی کرد - خبر

 

 

جاده روستایی نیاخرم خلخال با سنگ 50 تنی مسدود شد/ راهداری مسیر را بازگشایی کرد

رئیس اداره راهداری وحمل و نقل جاده ای شهرستان خلخال گفت: راه روستای نیاخرم خلخال که با ریزش کوه و قطعه سنگ 50 تنی مسدود شده بود، بازگشایی شد.

جاده روستایی نیاخرم خلخال با سنگ 50 تنی مسدود شد/ راهداری مسیر را بازگشایی کرد

محمد قربانی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اردبیل در خلخال اظهار کرد: جاده روستای نیاخرم که از روستاهای توابع بخش مرکزی خلخال و در فاصله 25 کیلومتری آن است، به علت بارندگی زیاد و رانش جاده و ریزش کوه مسدود شده بود، پس از چندین ساعت تلاش و بهره‌گیری از امکانات اداره کل راهداری وحمل و نقل جاده‌ای استان بازگشایی شد.

وی افزود: قطعه سنگ‌های حاصل از ریزش کوه وزن‌های بالایی داشتند که لودر قادر به کنار کشیدن این سنگ‌ها از مسیر جاده نبود لذا برای تسریع در بازگشایی مسیر با هماهنگی مرکز استان و اعزام دستگاه‌های سنگین، جاده مذکور بازگشایی شد.

قربانی اضافه کرد: اصلی‌ترین علت چنین حوادثی در این جاده بارش باران و جدا شدن سنگ‌ها از صخره کنار جاده بوده که د ر روزهای گذشته نیز در بیشتر مسیرهای شهرستان خلخال و کوثر به علت یخ‌زدگی و وارفتگی سنگ‌ها در اثر تابش آفتاب و بارش باران بارها اتفاق افتاده است.

اهالی روستای نیاخرم خلخال با قدردانی از تلاش‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل و خلخال خواستار بررسی و رسیدگی مجدد راه‌های روستایی شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در جاده خلخال ـ اردبیل در نزدیکی شهرستان کوثر نیز بارها رانندگان و اهالی شاهد ریزش سنگ در کنار ساختمان سد بودند که متأسفانه خساراتی را هم برای مردم منطقه داشته است.