جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

جاده خلخال به اسالم به روکش کامل نیاز دارد - خبر

 

 

جاده خلخال به اسالم به روکش کامل نیاز دارد

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: جاده خلخال به اسالم نیاز به روکش کامل دارد و رفع مشکل این محور گردشگری نیازمند توجه مسئولان دو استان اردبیل و گیلان است.

جاده خلخال به اسالم به روکش کامل نیاز دارد

جلیل جعفری‌بنه‌ خلخال صبح امروز در بازدید از جاده گردشگری خلخال به اسالم و بازدید از وضعیت ارتباطی این محور اظهار کرد: زیبایی بی‌نظیر این محور ارتباطی با وجود ییلاقات زیبا، آبشارهای روان و جاری، رودخانه‌های خروشان، مخمل زیبای جنگل‌ و تنوع آب و هوایی زیبا از مقصدهای گردشگری‌ مسافران از سراسر کشور است و با توجه به نزدیک شدن به فصل گردشگری باید اقداماتی از سوی دو استان اردبیل و گیلان برای مرمت و روکش مسیر آغاز شود.

وی گفت: انتقاد مسافران و مردم از این محور به‌جا و اصولی است و هر مسئولی در استان گیلان و اردبیل می‌تواند با صرف یک ساعت وقت خود این مسیر 70 کیلومتری را طی کرده و مشکلات این مسیر را از نزدیک ببیند.

این نماینده مجلس افزود: در ابتدای جاده اسالم به خلخال در خروجی از شهر اسالم به علت وضعیت مطلوب آب و هوا هیچ مشکلی در مسیر دیده نمی‌شود و زیبایی بی‌بدیل جنگل ادامه مسیر را می‌طلبد و در ادامه در خروج از جنگل و ییلاقات مسیر تا گردنه الماس مه شدید وجود دارد که هر راننده‌ای را با هر خودروی مجهزی‌ می‌رنجاند.

جعفری‌بنه خلخال بیان کرد: در حوزه خلخال در گردنه الماس نیاز اصلی این مسیر روشنایی است که در وضعیت مه شدید رانندگان را راهنمایی کند و آنان را از خطر سقوط در دره‌ها نجات دهد.

وی ادامه داد: بیشترین مسیر راه خلخال به اسالم در حوزه استحفاظی گیلان قرار داشته و با اینکه بارها در جلسات مختلف مسئولان دو استان و شهرستان‌های همجوار خلخال، اسالم، پونل و رضوانشهر این مشکلات جاده مطرح شده و از سوی مسئولان نیز مصوبات امضا و ابلاغ شده ولی هنوز وضعیت این جاده بلاتکلیف مانده و وضعیت آسفالت آن هر روز بدتر از روز قبل می‌شود.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از 20 ییلاق، روستا و محله در مسیر جاده خلخال به اسالم قرار دارد و معاش و کسب مردم و تردد مسافران نیز از این مسیر است و این بی‌توجهی از سوی مسئولان استان گیلان قابل قبول نیست و باید با تعامل دو سویه این مشکل حل و این محور به لحاظ استراتژیکی و گردشگری و پل ارتباطی بین جنوب استان اردبیل و شمال و مرکز ایران به جاده‌ای مناسب با آسفالت مطلوب تبدیل شود.

جعفری‌بنه خلخال افزود: از اواسط بهار تا اواخر مهر میزان حضور مسافران در این محور به سقف میلیون‌ها نفر می‌رسد و یک جاده شریانی حساب می‌شود باید مسئولان دو شهرستان در تخصیص اعتبارات در سرفصل راه حتما این مسیر را مورد توجه قرار دهند.

وی یادآور شد: ما با تعامل مسئولان خلخال با همکاری فرمانداری شهرستان، اداره راه و شهرسازی و کمیته برنامه‌ریزی شهرستان در خصوص حوزه استحفاظی برنامه‌ریزی لازم انجام و در سال جدید نیز ادامه خواهد داشت تا محور خلخال به اسالم به یک وضعیت مطلوب درآید.

عضو فراکسیون رفاه و تامین اجتماعی مجلس شورای اسلامی خطاب به مسئولان ارشد کشوری در حوزه راه و شهرسازی گفت: این مسیر 70 کیلومتری زیبا و در عین حال خطرناک و دلربا در سال‌های گذشته موجب شده تا افرادی از مردم خلخال و گیلان جان خود را از دست داده‌اند و در بعضی از مسیر لازم است که بازنگری شده و اقدامات ایمنی جاده‌ها با نصب گاردریل و سایر اقدامات ایمنی‌زا تامین شود.

جعفری‌بنه خلخال تصریح کرد: در مراجعات مردمی به دفتر بنده و در ملاقات‌های حضوری و بازدید از مناطق مختلف شهرستان بیان مشکل محور خلخال به اسالم یکی از اساسی‌ترین مشکلات مردم بوده و باید به این نظر مردم احترام گذاشت و پیگیر هم بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، وی در ادامه از محور زیبای گردشگری خلخال به پونل نیز بازدید کرد و ادامه داد: این محور در اولین قسمت خروجی از حوزه خلخال تا ییلاق زندانه نیاز به گالری (تونل مصنوعی) و بهمن‌گیر دارد و در سال گذشته هفت تن از هموطنان در این جاده با سقوط در دره جان خود را از دست داده‌اند که این باید در سال جدید اولویت کاری مسئولان کشوری و استانی باشد و تنها به وظیفه مسئولان استانی هموار کردن جاده شمال استان اردبیل نیست و باید جنوب استان نیز از جاده‌‌های مناسب برخوردار شوند.