جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

جابجایی بیش از ۷۳۳ هزار نفر مسافر در استان اردبیل - خبر

 

 

جابجایی بیش از ۷۳۳ هزار نفر مسافر در استان اردبیل

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل از جابجایی بیش از ۷۳۳ هزار نفر مسافر در استان اردبیل خبر داد.

جابجایی بیش از ۷۳۳ هزار نفر مسافر در استان اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، کلیم الله وثوقی، مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل در جلسه ارتقاء سطح خدمات حمل و نقل مسافری استان با بیان اینکه در هفت ماهه گذشته بیش از ۷۳۳ هزار نفر مسافر در استان اردبیل جابجا شده است گفت: جابجایی مسافر در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذذشته ۴۰ درصد کاهش یافته است.
 
او با بیان اینکه این میزان جابجایی مسافر در قالب ۱۴۳ هزار و ۸۷۶ مورد سفر انجام شده است تصریح کرد: در تعداد سفر نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۱۷۱ هزار و ۵۶۴ سفر بود امسال باکاهش ۱۶ درصدی روبرو هستیم.
 
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل فعالیت ۵۴ شرکت مسافری را در استان اردبیل یادآور شد و اظهار کرد: از این تعداد مسافر ۳۰۹ هزار و ۶۲۵ نفر با وسیله نقلیه اتوبوس،۸۲ هزار و ۳۹۹ نفر با مینی بوس و ۳۴۱ هزار و ۳۳۰ نفر نیز از طریق ناوگان سواری جابجا شده اند.
 
وثوقی از فعالیت هزار و ۱۱۰ دستگاه ناوگان مسافری در استان اردبیل خبرداد و بیان کرد:۲ هزار و ۶۰۰ راننده در بخش مسافر در حال خدمات رسانی به مردم هستند.
 
او بیان کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی فروش اینترنتی بلیط در استان اردبیل ۲۵درصد افرایش یافته است.
 
رئیس اداره پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اردبیل نیز در این جلسه با قدردانی از تلاش‌های کلیه دستگاه‌های مرتبط با حوزه حمل ونقل مسافر استان گفت: ساماندهی ترمینال و بخش مسافری استان اردبیل به طور مستمر بیش از ۷ سال است بدون حتی یک روز تعطیلی درحال اجراست.
 
محمدباقر حاجیلر بر جلوگیری و مقابله با دلالی و جارچیگری، تشکیل تیم‌های تلفیقی بین پلیس راه و راهداری، ایجاد آرامش و امنیت برای مسافران با تعامل بین دستگاه‌های موجود در ترمینال ها، دسترسی سریع مسافران به خدمات حمل و نقلی، نظارت و بازدید مستمر از خدمات رسانی شرکت‌های حمل و نقل و احقاق حقوق عامه مردم و مسافران تاکید کرد.