جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

جابجایی بیش از یک میلیون و ۵۶۳ هزار نفر مسافر در استان اردبیل - خبر

 

 

جابجایی بیش از یک میلیون و ۵۶۳ هزار نفر مسافر در استان اردبیل

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: یک میلیون و ۵۶۳ هزار و ۱۲۶ نفر مسافر در ۹ ماهه گذشته در استان اردبیل جابجا شده است.

جابجایی بیش از یک میلیون و ۵۶۳ هزار نفر مسافر در استان اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، رضا شیرین زاده، معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل با بیان اینکه این میزان جابه جایی در قالب ۲۲۱ هزار و ۴۱۲ سفر در استان انجام شده است گفت: از این تعداد ۷۷۵ هزار و ۱۳۴ نفر از طریق اتوبوس، ۱۸۰ هزار نفر با مینی بوس و ۶۰۷ هزار و ۹۷۷ نفر نیز از طریق مینی بوس از استان جابجا شده اند.
 
او با اشاره به اینکه در جابجایی مسافر نسبت به سال گذشته که حدود ۱ میلیون و ۴۸۱ هزار و ۶۲۹ نفر بود ۵/۵ درصد افزایش را شاهد هستیم تصریح کرد: در تعداد سفر نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴ درصد رشد داریم.
 
معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل فعالیت ۵۹ شرکت مسافربری در استان اردبیل را یادآور شد و اظهار کرد: در مجموع ۱۴ هزار و ۱۷۱ راننده در استان اردبیل در حال خدمات رسانی به مردم و مسافران هستند که از این تعداد ۲ هزار و ۶۰۰ راننده در حوزه مسافری به مردم خدمت می‌کنند.
 
شیرین زاده از فعالیت هزار و ۱۸۰ دستگاه ناوگان عمومی مسافری در استان اردبیل خبرداد و بیان کرد:از این تعداد ۵۷۱ دستگاه سواری، ۳۶۸ دستگاه اتوبوس و همچنین ۲۴۱ دستگاه نیز مینی بوس می‌باشد.
 
او با بیان اینکه به صورت مداوم نظارت و بازرسی برعملکرد شرکت‌ها و موسسات مسافربری فعال در استان انجام می‌شود افزود:مردم و مسافران میتوانند هرگونه شکایت خود از عملکرد شرکت‌ها را از طریق سامانه ۱۴۱ و یا با مراجعه حضوری به دفتر ترمینال اعلام کنند تا در کمیسیون‌های مربوطه به تخلف شرکت و رانندگان رسیدگی شود.
 
معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل از نظارت ویژه و مستمر به بهای بلیط ها، کنترل فنی ناوگان عمومی، خدمات ارائه شده به مسافران در مجتمع‌های خدماتی، رفاهی وبین راهی، زمان دقیق حرکت اتوبوس‌ها و همچنین سیستم گرمایشی و سرمایشی اتوبوس‌ها خبر داد.