جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

جابجایی بیش از یک میلیون و ۳۸۷ هزار نفر مسافر در استان اردبیل - خبر

 

 

جابجایی بیش از یک میلیون و ۳۸۷ هزار نفر مسافر در استان اردبیل

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل از جابجایی یک میلیون و ۳۸۷ هزار و ۳۱۱ نفر مسافر در ۸ ماهه نخست امسال در استان اردبیل خبر داد.

جابجایی بیش از یک میلیون و ۳۸۷ هزار نفر مسافر در استان اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، رضا شیرین زاده با بیان اینکه این میزان جابجایی نسبت به مدت مشابه سال قبل که یک میلیون و ۳۲۳ هزار و ۲۹۳ نفر بود در بخش مسافر ۸/۴ درصد رشد و در بخش سفر نیز ۳ درصد افزایش نشان می‌دهد گفت: در ۸ ماهه گذشته ۱۹۴ هزار و ۵۲۷ سفر در استان اردبیل توسط شرکت‌های حمل ونقل انجام شده است.
 
او با اشاره به اینکه از این میزان مسافر ۶۹۶ هزار و ۸۸۱ نفر با اتوبوس، ۱۵۸ هزار و ۲۳۰ نفر با مینی بوس و ۵۳۲ هزار و ۲۰۰ نفر نیز توسط ناوگان عمومی سواری به شهر‌های مختلف جابجا شده است افزود: ۵۹ شرکت مسافربری در استان اردبیل در حال فعالیت هستند.
 
معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل تعداد ناوگان عمومی مسافری استان اردبیل را هزار و ۱۸۰ دستگاه عنوان کرد و اظهار داشت: از این میزان ۵۷۱ دستگاه سواری، ۳۶۸ دستگاه اتوبوس و ۲۴۱ دستگاه نیز سواری می‌باشد.
 
شیرین زاده از همه مردم و مسافران خواست هرگونه شکایت و انتقاد خود را از عملکرد شرکت ها‌ی مسافری و ناوگان‌ها از طریق سامانه ۱۰۰۰۱۴۱ شهراه و یا با مراجعه حضوری به دفتر ترمینال اعلام کنند تا در کمیسیون‌های مربوطه رسیدگی شود.