سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

ثبت 84 میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان اردبیل - خبر

 

 

ثبت 84 میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان اردبیل

مدیرکل راهداری وحمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت:در 9 ماه گذشته سال جاری تردد در محورهای مواصلاتی استان اردبیل در مقایسه با سال گذشته 14 درصد رشد نشان می دهد.

ثبت 84 میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان اردبیل

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، رحمتی با بیان اینکه در 9 ماه گذشته سال جاری بیش از 84 میلیون و 493 هزار تردد در محورهای مواصلاتی استان اردبیل به ثبت رسیده است،افزود: این میزان تردد با استفاده از 64 سامانه تردد شماربه ثبت رسیده که محور اردبیل آستارا با 4 میلیون و 467 هزار تردد بیشترین و محور اردبیل به سرعین از محدوده ارجستان با 159 هزار تردد ، کمترین تردد را داشته است.

وی میانگین سرعت متوسط خودروها را 70 کیلومتر بر ساعت عنوان کرد و گفت:بیشترین تخلف از سرعت غیرمجاز در مقطع سه راهی صحرا تا سه راهی سربند در محور اردبیل،سه راهی مشکین شهر به پارس آباد به ثبت رسیده که امیدواریم رانندگان بارعایت بیش از پیش قوانین برای افزایش ایمنی در جاده ها گام بردارند.
رحمتی گفت:10 درصد تردد در جاده های استان به خودروهای سنگین و باری اختصاص دارد.

مدیرکل راهداری وحمل و نقل جاده ای استان اردبیل تصـریح کرد:27  سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور با قابلیت ثبت پلاک خودروها درحال بهره برداری است و مکان یابی 24 مورد دیگر نیز برای نصب در محورهای اردبیل – پارس آباد و اردبیل – سـرچم انجام شده است.