سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

ثبت 2 اختراع جدید در جهاد دانشگاهی اردبیل - خبر

 

 

ثبت 2 اختراع جدید در جهاد دانشگاهی اردبیل

فناوران مستقر در مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی اردبیل موفق به ثبت 2 اختراع جدید شدند.

ثبت 2 اختراع جدید در جهاد دانشگاهی اردبیل

 به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محمدی، سرپرست معاونت فناوری مرکز رشد گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی اردبیل گفت: این اختراع ها شامل محلول گیاهی التیام دهنده التهاب ریه ، برونش، تسکین دهنده سرفه های حاد و مزمن ونیز پماد گیاهی التیام دهنده التهاب پوستی زخم بستر و کاهنده درد و سوزش است.

وی به صدور گواهینامه اختراع برای این 2 محصول از سوی سازمان ثبت اسناد و املاک اشاره کرد و افزود: این 2 اختراع توسط سعید ناصری و سیده سیمین دخیل پور از فناوران شرکت 'شفا درمان پاک داروی سبز' مستقر در مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی اردبیل به ثبت رسیده است.

محمدی اضافه کرد: محصولات ثبت شده جزو طرح های فناورانه این مرکز و مورد حمایت جهاد دانشگاهی هستند که پس از اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح به عنوان محصول دانش بنیان قابلیت بهره برداری عمومی خواهند داشت.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی با ارائه امکانات لازم، حمایت های مناسبی از شرکت های فناور و دانش بنیان برای رشد علمی و پژوهشی می کند، اظهار کرد: 15 شرکت فناور با طرح های متعدد در این مرکز مجوز استقرار دریافت کرده اند که بخش عمده ای از آنها در حال تبدیل شدن به دانش بنیان می باشند.