سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

ثبت 10 مورد وقف از ابتدای امسال در اردبیل - خبر

 

 

ثبت 10 مورد وقف از ابتدای امسال در اردبیل

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: امسال در اردبیل 10 مورد وقف ثبت شده است.

ثبت 10 مورد وقف از ابتدای امسال در اردبیل

به گزارش خبرگزاری صداوسیما حجت الاسلام ستوده در نشست خبری هفته وقف در امام زاده سید صدرالدین بن موسی الکاظم (ع) اردبیل افزود: ۱۷۷ بقعه متبرکه و امام زاده در استان وجود دارد و امام زادگان به قطب بزرگ فرهنگی و خدمت رسانی به مردم تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه اجرای حسن نیت واقفین در اولویت برنامه های اوقاف و امور خیریه استان است، بیان کرد: وقف احسانی ماندگار و تجلی تعاون اجتماعی است و سنت پیامبران و ائمه اطهار(ع) است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گفت: از مجموع 4 هزار و 200 رقبه اوقاف و امور خیریه استان 2 هزار و 400 رقبه مربوط به کشاورزی است که در تلاش هستیم از این ظرفیت در راستای اشتغال زایی و تحقق اقتصاد مقاومتی است.
حجت الاسلام ستوده با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در حوزه علم و فناوری از فعالیت انجمن یاوران علم و فناوری و مجمع خیرین علم و فناوری در پارک علم و فناوری اردبیل با هدف ترویج فرهنگ وقف در استان خبر داد.
وی بیان کرد: پذیرایی شایسته از زائرین آذری در اربعین حسینی ، اجرای طرح های آرامش بهاری، ضیافت الهی ، جشن ولایت در ایام غدیر، دوره های سبک زندگی ایرانی اسلامی و برگزاری برنامه های فرهنگی در مناسبت های مختلف از جمله برنامه های فرهنگی محوری در امام زادگان و بقاع متبرکه استان است.