جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

ثبت 1.8 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در سال 96 در استان - خبر

 

 

ثبت 1.8 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در سال 96 در استان

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی اردبیل گفت: در سال 96 بیش از 12 سرمایه‌گذار خارجی با طرح‌ها و موضوعات مختلف به استان مراجعه کردند.

ثبت 1.8 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در سال 96 در استان
هاشم مظفری اظهار کرد:  در سال 1396 بیش از 12 سرمایه‌گذار خارجی با طرح‌ها و موضوعات مختلف به استان مراجعه کردند که تعداد 3 طرح با ارزش بیش از 1.8 میلیون دلار به تصویب هیأت سرمایه‌گذاری خارجی وزارت امور اقتصادی و دارایی رسیده است.
 
وی افزود: با پیگیری‌ها و رایزنی‌های صورت گرفته توسط استانداری و مسؤولین استان و با تلاشهای مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان علاوه بر سرمایه‌گذاری متعدد داخلی در زمینه‌های گردشگری، خدمات و صنایع‌کشاورزی تعداد 3 مورد سرمایه‌گذاری خارجی نیز در سه ماهه آخر سال‌جاری ثبت شد.
 
نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری  استان اردبیل تصریح کرد: این سرمایه‌گذاران خارجی با سرمایه اولیه ثبت شده از کشور روسیه 500 هزار دلار، چین با 650 هزار دلار و فرانسه با 650 هزار دلار وارد استان شده‌اند و طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته و با افزایش میزان سرمایه وارده می‌تواند علاوه بر ایجاد رونق در بخش تولید به افزایش اشتغال در استان نیز کمک نماید.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل گفت: با توجه به اقدامات صورت گرفته توسط دستگاه‌های اجرایی در مرکز خدمات سرمایه‌گذاری در راستای شناساندن پتانسیل‌های قابل سرمایه‌گذاری در استان، امید می‌رود در سال‌های آتی حضور سرمایه‌گذاران خارجی در استان افزایش یابد.