سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

ثبت ۱۲ اختراع توسط فناوران مرکز رشد گیاهان دارویی اردبیل - خبر

 

 

ثبت ۱۲ اختراع توسط فناوران مرکز رشد گیاهان دارویی اردبیل

معاون جهاد دانشگاهی استان اردبیل از ثبت ۱۲ اختراع توسط فناوران مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی خبر داد.

ثبت ۱۲ اختراع توسط فناوران مرکز رشد گیاهان دارویی اردبیل

مهران محمدی عنوان کرد: با حمایت‌های انجام یافته و استعداد و انگیزه مناسب موجود در جوانان منطقه، ۱۲ اختراع توسط فناوران مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی استان اردبیل به ثبت رسیده است.

وی افزود: برگزاری چهار رویداد کارآفرینی و ۶ کارگاه آموزشی به منظور ایجاد فرصت‌های شغلی و همچنین رشد فعالیت‌های فناورانه از دیگر برنامه‌های اجرا شده در این مرکز است.

معاون فناوری مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی استان اردبیل ادامه داد: هم اکنون ۳۴ ایده فناورانه در مرکز رشد گیاهان دارویی طرح شده و در تلاش خواهیم بود تا با فراهم آوردن فضای مناسب هم اندیشی و توسعه مناسب برنامه‌ها دستاوردهای تحقیقاتی تجاری سازی شوند.

محمدی از ارائه ۲۲۰ ساعت آموزش به فناوران و ایده پردازان اردبیلی خبر داد و یادآور شد: حمایت از خلاقیت نیروهای جوان و دارای انگیزه زمینه ظهور و توسعه ایده‌های فناورانه را فراهم خواهد کرد.

رئیس بنیاد نخبگان استان اردبیل نیز در این جلسه عنوان کرد: توسعه فعالیت مرکز رشد فناوری گیاهان دارویی باعث شده تا این مرکز به عنوان یکی از مراکز تخصصی فعال و قوی در منطقه شناخته شود.

حسین شایقی ادامه داد: با توجه به رویکرد موجود مطمئناً فعالیت فناوران مرکز رشد گیاهان دارویی در سال آینده با رشد چشمگیری مواجه خواهد شد.

وی تصریح گرد: همواره تجاری سازی محصولات تولید شده توسط فناوران از دغدغه‌های مهم دارندگان ایده و طرح بوده که امیدواریم این مطالبه توسط متولیان امر به شکل مناسبی رفع شود.