جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

ثبت نام ۴۴۰۰ کارگر اردبیلی برای دریافت بیمه بیکاری ناشی از کرونا - خبر

 

 

ثبت نام ۴۴۰۰ کارگر اردبیلی برای دریافت بیمه بیکاری ناشی از کرونا

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل گفت: تاکنون ۴۴۰۰ کارگری اردبیلی برای دریافت بیمه بیکاری ناشی از کرونا در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند.

ثبت نام ۴۴۰۰ کارگر اردبیلی برای دریافت بیمه بیکاری ناشی از کرونا

قاسم رحیمی اظهار کرد: تاکنون ۴ هزار و ۴۰۰ کارگر اردبیلی برای دریافت بیمه بیکاری ناشی از کرونا در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند.

وی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تحت‌الشعاع قرار دادن بنگاه‌های اقتصادی و برخی از مشاغل، آن دسته از کارگران مشمول قانون کاری که شغل خود را از دست داده‌اند از حمایت‌های بیمه بیکاری بهرمند می‌شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با تاکید بر اینکه جهت برقراری مقرری بیمه بیکاری هیچ نیازی به مراجعه حضوری کارگران در ادارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین سازمان تأمین اجتماعی نیست، بیان کرد: کارگران با مراجعه به سایت Bimebikari.mcls.gov.ir سریعا برای ثبت‌نام در این سامانه اقدام کنند.

وی تشریح کرد: سامانه الکترونیکی ثبت درخواست متقاضیان بیمه بیکاری بدون نیاز به مراجعه حضوری به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کاریابی‌های غیردولتی و همچنین حذف مراحل حضور و غیاب مقرری‌بگیران بیمه بیکاری تا پایان اردیبهشت ماه طراحی شده است و کارگرانی که شغل خود را از اسفند سال قبل از دست داده‌اند جهت دریافت مقرری تا ۲۰ فروردین فرصت دارند نسبت به ثبت‌نام در سامانه اقدام کنند.