جهش تولید | شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

ثبت نام بیش از 8هزار نفر متقاضی مسکن ملی در اردبیل - خبر

 

 

ثبت نام بیش از 8هزار نفر متقاضی مسکن ملی در اردبیل

مدیر مسکن راه و شهرسازی استان اعلام کرد: در مرحله دوم بیش از 8 هزار نفر متقاضی مسکن ملی در استان ثبت نام کرده اند که منتظر پیامک اداره کل راه و شهرسازی برای انجام اقدامات بعدی هستند.

ثبت نام بیش از 8هزار نفر متقاضی مسکن ملی در اردبیل

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، شهرام مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان با اعلام این خبر که در مرحله دوم بیش از 8هزار نفر متقاضی مسکن ملی در استان ثبت نام کرده اند که منتظر پیامک اداره کل راه و شهرسازی برای انجام اقدامات بعدی هستند اظهار داشت: متقاضیانی که نسبت به عدم احراز شرایط در مرحله اول ثبت‌نام اعتراض نمودند چنانچه حائز شرایط تشخیص داده شوند نیازی به ثبت‌نام مجدد نداشته و در فرایند قبلی ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن قرار می‌گیرند.

وی تصریح کرد: افرادی که در مراحل ثبت نام و یا دادن مدارک با مشکلاتی روبرو شده اند جهت راهنمایی می توانند به اداره کل راه و شهرسازی استان مراجعه کنند. باباخانی با تاکید بر اینکه در مرحله اول این طرح از 500نفر متقاضی تنها 140نفر مدارک خود را کامل کرده اند افزود: آورده اولیه متقاضیان بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان است که با حدود ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات دولتی و بقیه هزینه ساخت باید توسط متقاضی در طول دوره ساخت به حساب واریز شود.

مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه وشهرسازی استان با بیان اینکه مرحله سوم ثبت نام در طرح ملی مسکن نیز امکان پذیر خواهد بود یادآور شد: بر اساس قانون ساماندهی چهار شرط وجود دارد که متقاضیان ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن باید واجد آن باشند، اول آنکه متقاضیان باید از اول انقلاب از امکانات دولتی در حوزه زمین و مسکن استفاده نکرده باشد و اصطلاح فرم ج آنها سبز باشد.

شرط دوم آن است که متقاضی از اول فرودین سال ۱۳۸۴ فاقد مالکیت خصوصی باشد ، شرط سوم تاهل و شرط چهارم سابقه حداقل پنج سال سکونت در شهری است که متقاضی تقاضای مسکن کرده است.