جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

ثبت بیش از ۷ میلیون تخلف عدم رعایت فاصله طولی در استان اردبیل - خبر

 

 

ثبت بیش از ۷ میلیون تخلف عدم رعایت فاصله طولی در استان اردبیل

معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: ۷ میلیون و ۶۹۳ هزار تخلف عدم رعایت فاصله طولی در محور‌های مواصلاتی استان به ثبت رسید.

ثبت بیش از ۷ میلیون تخلف عدم رعایت فاصله طولی در استان اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حمیدرضا عبدی، معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل در بازدید ازسامانه‌های هوشمند محور اردبیل آستارا گفت: بیشترین تخلف عدم رعایت فاصله طولی ۷ ماه گذشته با بیش از یک میلیون تردد در محور‌های اردبیل -آستارا و بالعکس و ۴۵۴ هزار تخلف نیز در محور رفت و برگشت اردبیل سه راهی سرعین ثبت شده است.
 
او با بیان اینکه بیش از ۴ میلیون تخلف سرعت غیرمجاز در استان اردبیل به ثبت رسیده بیان کرد: بیشترین سرعت غیرمجاز به ترتیب در محور‌های بران- سه راهی سربند و بالعکس با ۲۸۶ هزار تردد و محور رفت و برگشت هیر سه راه فاراب ۲۵۴ هزار تخلف به ثبت رسیده است.
 
معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل میانگین سرعت متوسط محور‌های استان را ۷۱ کیلومتر بر ساعت عنوان کرد و گفت: میانگین سرعت در محور‌های یاد شده ۸۲ کیلومتر بر ساعت بوده است.
 
عبدی از ثبت ۹۳۴ هزار تخلف سبقت غیرمجاز در محور‌های مواصلاتی استان اردبیل خبر داد و تصریح کرد: محور اردبیل آستارا محدوده گردنه حیران بیشترین تخلف سبقت غیرمجاز را دارد.
 
او هوشمندسازی جاده‌های استان را از جمله برنامه‌های مهم اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل دانست و تصریح کرد: ۶۶ سامانه تردد شماری، ۴۰ دوربین نظارت تصویری، ۲۵ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور سرعت و ۲ سامانه توزین حین حرکت نیز در محور‌های مواصلاتی استان اردبیل فعال است.