جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

ثبت بیش از ۱۱۹ هزار مورد بازرسی از واحد‌های صنفی در اردبیل - خبر

 

 

ثبت بیش از ۱۱۹ هزار مورد بازرسی از واحد‌های صنفی در اردبیل

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از ثبت بیش از ۱۱۹ هزار مورد بازرسی از واحد‌های صنفی، توزیعی و تولیدی در استان اردبیل خبر داد.

ثبت بیش از ۱۱۹ هزار مورد بازرسی از واحد‌های صنفی در اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، رامین صادقی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل با اشاره به اینکه تشدید نظارت‌ها تا زمان برقراری ثبات و امنیت روانی در سطح استان اردبیل تداوم می‌یابد و با هر نوع تخلف صنفی بدون اغماض مقابله می‌شود گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۱۹ هزار و ۳۱۵ مورد بازرسی از واحد‌های صنفی، توزیعی و تولیدی در سطح استان به ثبت رسیده است.
 
او بیان کرد: در پی این بازرسی‌ها، تعداد ۴ هزار و ۱۹۷ پرونده به ارزش ۵۹۹ میلیارد و ۴۰۵ میلیون و ۹۷۴ هزار و ۷۲۵ ریال پس از تکمیل جهت رسیدگی و طی مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل اظهار داشت: فعالیت گشت‌های ویژه مقابله با گران فروشی با هماهنگی بازرسین سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و اتاق اصناف در مرکز استان و شهرستان‌های تابعه تشدید شده است و باافرادی که در شرایط فعلی سو استفاده کرده و قیمت کالا‌های خود را افزایش دهند، برخورد قاطعانه صورت می‌گیرد.
 
صادقی افزود: این سازمان، برحسب وظایف ذاتی خود، ماموریتی برای تنظیم بازار دارد و در این راستا چنانچه شهروندان به دلیل گران فروشی برخی افراد سود جو از طریق سامانه ارتباطی ۱۲۴ به این سازمان گزارش نمایند، بازرسین سازمان نیز در سریعترین زمان ممکن به موضوع رسیدگی می‌کنند و در صورت احراز تخلف با تکمیل برگ گزارش، پروند جهت صدور رای به تعزیرات حکومتی ارسال می‌گردد.
 
او ضمن تاکید بر برخورد قاطعانه با گران‌فروشان اظهار داشت: پس از افزایش قیمت بنزین، کارگروه تنظیم بازار طی چند مرحله در مرکز استان تشکیل جلسه داده و گشت‌های نظارت بر قیمت کالا‌ها و خوراکی‌ها افزایش یافته است و در این راستا با هیات رییسه اتاق اصناف و تشکل‌های صنفی نیزدر این خصوص جلساتی برگزار نمودیم.
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل افزود: این پرونده‌ها بیشتر در خصوص گران فروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت بر کالا‌ها بوده است که مطابق قانون با متخلفان برخورد شده است.