جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

ثبت اطلاعات بهداشتی خانوارها در نظام الکترونیکی سلامت - خبر

 

 

ثبت اطلاعات بهداشتی خانوارها در نظام الکترونیکی سلامت

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: تلاش می‌کنیم تا اطلاعات خانوارها را در قالب مراکز بهداشتی، درمانی در نظام جامع الکترونیکی سلامت جمع‌آوری کرده و نسبت به پایش این اطلاعات اقدام لازم را انجام دهیم.

ثبت اطلاعات بهداشتی خانوارها در نظام الکترونیکی سلامت

صادق حضرتی عصر امروز در نشست با مسؤولان مراکز بهداشتی و درمانی گرمی با اشاره به راه‌اندازی سامانه یکپارچه بهداشت کشور اظهار کرد: تمام خانه‌های بهداشت و مراکز بهداشتی شهری موظف هستند در قالب این سامانه یکپارچه اطلاعات تمام خانوارهای تحت پوشش و مراجعه‌کننده را به مراکز بهداشت در این سامانه به ثبت برسانند تا در قالب نظام الکترونیکی سلامت همواره مسائل بهداشتی و سلامتی آنها مورد رصد و کنترل قرار گیرد.

وی تصریح کرد: از این طریق بحث مراقبت‌ها و همچنین کنترل برخی از بیماری‌ها سریعتر انجام شده و با وارد شدن اطلاعات افراد در حوزه بیماری‌ها، انجام واکسیناسیون، نوع مصرف دارو، جراحی‌های انجام شده و بیماری‌های نهفته‌ای که شناسایی می‌شود امر جمع‌آوری اطلاعات و شناسایی این افراد مورد هدف و مد نظر قرار می‌گیرد.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با بیان اینکه ما در دانشگاه علوم پزشکی تلاشمان بر این است تا سطح کیفی خدمات ارائه شده خدمات بهداشتی و درمانی را ارتقا بدهیم، گفت: امیدواریم با تلاش و پیگیری‌هایی که در این حوزه و با کمک مجموعه دانشگاه علوم پزشکی انجام می‌شود در قالب طرح تحول سلامت بتوانیم وضعیت و شرایط کار را در این حوزه ارتقا بدهیم.

حضرتی با بیان اینکه به اندازه کافی در روستاها و مناطق محروم مراکز و خانه‌های بهداشتی دایر شده است، افزود: ما در قالب این مجموعه‌ها سعی می‌کنیم تا خدمات کیفی‌تر و سریعتری را به هموطنان ارائه کنیم.

فرماندار گرمی نیز با بیان اینکه نبود مراکز درمانی شبانه‌روزی در بخش انگوت مشکلاتی را برای مردم به وجود آورده، خواستار دایر شدن درمانگاه یا مرکز درمانی شبانه‌روزی در این بخش شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، میرعلی رحیمی‌زاد بیان کرد: تلاش می‌کنیم تا با پیگیری‌ها و برنامه‌ریزی‌هایی که انجام می‌شود اقدامات و فعالیت‌ها در مسیر درست و صحیح اتفاق بیفتد.