سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

ثبت‌نام ۵۲۶ طرح صنعتی و تولیدی جهت دریافت تسهیلات حمایتی - خبر

 

 

ثبت‌نام ۵۲۶ طرح صنعتی و تولیدی جهت دریافت تسهیلات حمایتی

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اردبیل گفت: در سایت بهین یاب در حدود ۵۲۶ واحد جهت دریافت تسهیلات ثبت نام کرده‌اند.

ثبت‌نام ۵۲۶ طرح صنعتی و تولیدی جهت دریافت تسهیلات حمایتی

پیش از ظهر امروز پنجاهمین جلسه شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی با حضور دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها و بخش خصوصی با موضوع استفاده از تسهیلات برای رونق بخشیدن به تولید داخلی برگزار شد.

در این جلسه ابعاد مختلف مشکلات اقتصادی استان اردبیل از جمله موانع تولید، مشکلات زیر‌ساختی و ...  بررسی شد.

بهنام پیرموذن اظهار کرد: در سایت بهینه یاب در حدود 526 واحد ثبت نام کرده‌اند که از این میزان 230 واحد صنعتی و مابقی واحد‌های کشاورزی است.

وی ادامه داد: در 8 ماهه گذشته فقط 10درصد از ثبت نام کنندگان تسهیلات دریافت کرده‌اند.

 رییس اتاق بازرگانی اردبیل تصریح کرد: با توجه به تغییرات سیاسی در کشور و استان، پرداخت تسهیلات با کندی و رکود مواجه بود که خوشبختانه در جلسه امروز مصوبات خوبی جهت رفع این مشکلات در نظر گرفته شد.

 پیرموذن گفت:  کمیته‌ای شامل؛ بخش خصوصی، استانداری، سازمان صنعت و معدن، جهاد کشاورزی و شورای پول و اعتبار بانک استان تشکیل خواهد یافت و این کمیته از نزدیک مشکلات و موانع تولید و سرمایه‌گذاری را در سطح استان اردبیل بررسی خواهد کرد.

وی گفت: امیدواریم با توجه به فعالیت بخش خصوصی و پیگیری‌های استاندار افزایش پرداخت تسهیلات را از محل رونق تولید شاهد باشیم.

به گزارش خبرگزاری فارس ، به دستور استاندار اردبیل جلسه بعدی گفت‌وگوی شورای دولت و بخش خصوصی با موضوع بررسی موانع صادرات استان برگزار خواهد شد.