سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

ثبت‌نام مراسم اعتکاف روز ۶ فروردین‌ماه آغاز می‌شود - خبر

 

 

ثبت‌نام مراسم اعتکاف روز ۶ فروردین‌ماه آغاز می‌شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده ثبت‌نام از متقاضیان شرکت در مراسم اعتکاف در سطح استان اردبیل از روز ششم فروردین‌ماه امسال آغاز می‌شود.

ثبت‌نام مراسم اعتکاف روز ۶ فروردین‌ماه آغاز می‌شود
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حجت‌الاسلام مهدی ستوده در جلسه ستاد برگزاری مراسم اعتکاف در اردبیل اظهار داشت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده ثبت‌نام از متقاضیان شرکت در مراسم اعتکاف در سطح استان اردبیل از روز ششم فروردین‌ماه امسال آغاز شده و تا روز دهم این ماه ادامه دارد.
 
وی بیان کرد: امسال مراسم اعتکاف در 51 مسجد شاخص در سطح استان اردبیل برگزار شده و میزبان معتکفان خواهد بود که ثبت‌نام از شرکت‌کنندگان این مراسم نیز در مساجد میزبان مراسم اعتکاف انجام خواهد شد.
 
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل با اشاره به روزهای برگزاری مراسم اعتکاف افزود: این مراسم معنوی و مذهبی در روزهای 13، 14 و 15 ماه رجب در مساجد میزبان برگزار خواهد شد که برنامه‌های مختلفی برای این مراسم در نظر گرفته شده است.
 
ستوده برگزاری سخنرانی، نماز جماعت، برپایی جلسات تلاوت قرآن و ادعیه و محافل انس با قرآن را از مهمترین برنامه‌های مراسم اعتکاف در مساجد برشمرد و تصریح کرد: مساجد قدس، ججین، الزهرا آزادی، المهدی حافظ، نواب صفوی، جعفریه سعدی و سادات ویژه خواهران و مساجد جامع، اعظم، امام علی کارشناسان و ابوالفضل سینا برای براداران در شهر اردبیل برای مراسم اعتکاف در نظر گرفته شده است.
 
وی مراسم معنوی اعتکاف را فرصتی برای نزدیکی به خداوند و سعادت و تعالی واقعی انسان دانست و گفت: با وجود با حداقل رساندن کمک‌های نهادهای دولتی در سال‌های اخیر برای تامین مالی این برنامه معنوی اما همچنان برخی نهادها در برگزاری این برنامه همکاری و مشارکت می‌کنند.