سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

تیم شهرداری اردبیل واگذار می‌شود - خبر

 

 

تیم شهرداری اردبیل واگذار می‌شود

با تصویب اعضای شورای شهر اردبیل و بر اساس بخشنامه وزارت کشور در واگذاری تیم‌ها به بخش غیردولتی از فصل آینده تیم شهرداری اردبیل به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

تیم شهرداری اردبیل واگذار می‌شود

در جلسه صبح امروز شورای شهر اردبیل که بررسی بودجه شهرداری اردبیل در حوزه سازمان فرهنگی ورزشی انجام شد، سخنگوی شورای شهر اردبیل گفت: ورزش فوتبال در ایجاد و تقویت بستر نشاط اجتماعی بسیار تاثیرگذار است به طوری که اگر بیشتر از چهار میلیارد تومان در این حوزه هزینه شود قطعا نتایج مفید و مثبتی را به همراه خواهد داشت.

محمد فیضی ادامه داد: بر اساس بخشنامه‌ای که وزارت کشور اعلام کرده است باید دستگاه‌های دولتی و نهادهایی همچون شهرداری از تیم‌داری کناره‌گیری کنند که بر همین اساس ما باید تیم شهرداری اردبیل را با فروش و واگذاری به بخش غیردولتی زمینه ادامه فعالیت حرفه‌ای آن را فراهم کنیم.

وی یادآور شد: ما در سال‌جاری به دلیل اینکه تیم شهرداری اردبیل به دسته یک صعود کرده و تیم بسته شده بود با تامین و ترزیق اعتبار از آن حمایت کردیم اما در بودجه سال 94 باید نسبت به واگذاری آن اقدام کنیم چراکه در واگذاری این تیم الزامات قانونی باید مورد توجه قرار گیرد.

سخنگوی شورای شهر اردبیل با بیان اینکه صعود تیم شهرداری اردبیل به لیگ یک زمینه حضور تماشاگران پرشوری را در ورزشگاه‌‌ها فراهم کرده و باید از این تیم حمایت همه‌جانبه انجام شود،‌ افزود: به دلیل آنکه تیم‌داری در شهرداری اردبیل به شکل حرفه‌ای ممنوع شده ما باید با تعیین تکلیف تیم شهرداری علیرغم میل باطنی به ورزش همگانی همت کنیم تا بخش خصوصی در این حوزه ورود پیدا کند.

رحیم آقازاده دیگر عضو شورای شهر اردبیل با بیان اینکه ایجاد شور و نشاط اجتماعی در سایه توسعه برنامه‌‌های ورزشی به شکل حرفه‌ای و آماتور جزو ضرورت‌ها و اهم کارها است، اظهار کرد: ما باید با برنامه‌ریزی درست و واگذاری کارهای ورزش حرفه‌ای به بخش خصوصی سعی کنیم تا زمینه ترغیب بیشتر مردم را به ورزش همگانی فراهم کنیم چراکه حفظ و ارتقای سلامتی مردم در سایه ورزش امکان‌پذیر است.

وی ادامه داد: ما به جای هزینه‌کرد اعتبارات در حوزه ورزش حرفه‌ای می‌توانیم سرمایه‌گذاری‌های لازم را در ورزش همگانی و توسعه این برنامه‌ها انجام دهیم که انتظار می‌رود در این زمینه یک حرکت مفید و موثر را شاهد باشیم.