سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

تیم‌های واکنش سریع هلال احمر اردبیل در جاده‌های برفی مستقر شدند - خبر

 

 

تیم‌های واکنش سریع هلال احمر اردبیل در جاده‌های برفی مستقر شدند

سرپرست جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: در اجرای طرح امداد و نجات زمستانی جمعیت هلال احمر استان ، تیم‌های واکنش سریع این نهاد هم در جاده‌های برفی مستقر شده‌اند.

تیم‌های واکنش سریع هلال احمر اردبیل در جاده‌های برفی مستقر شدند

عزت‌الله ضربی اظهار کرد: طرح امداد و نجات زمستانی تا ۲۰ اسفند با دایر شدن ۱۴ پست امداد و نجات فعال بوده و به هموطنان خدمات ارائه می‌کنند.

او افزود: هلال احمر استان با ۴۵ دستگاه خودرو در این طرح مشارکت دارد که شامل ۱۷ دستگاه آمبولانس، ۱۳ دستگاه خودرو ست‌نجات ، ۱۵ دستگاه خودرو پشتیبان و یک دستگاه خودرو آرگو می‌باشد.

وی با اشاره به اینکه شماره اضطراری ۱۱۲ ندای امداد جمعیت هلال احمر به صورت شبانه‌روزی برای پاسخگویی آماده است، تصریح کرد: هموطنان با گوشی‌های بدون سیم‌کارت و بدون شارژ ریالی هم می‌توانند با این شماره تماس بگیرند.

ضربی با تقدیر از پرسنل پایگاه امداد جاده‌ای اورژانس گردنه صایین و تجلیل از پرسنل راهداری و نجاتگران پایگاه امداد و نجات بین‌شهری افزود: ارزش کار پرستاران ، نجاتگران و امدادگران و کادر درمان قابل وصف نیست.

ضربی با اشاره به اینکه باید با هم و در کنار هم به مردم خدماتی با کیفیت بالاتر ارائه دهیم، تشریح کرد: مسیر حیران و صایین مسیر گردشگری است و بیشترین مسافران از این جاده وارد استان می‌شوند و امدادگران پیشانی هلال احمر در این مسیر هستند. 

حجت‌الاسلام سیدعلی فاطمی‌نیا ، مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان اردبیل هم در این دیدار گفت: بفرمایش پیامبر اکرم (ص) "هر کس یک شب از یک مریض مراقبت کند با حضرت ابراهیم محشور می‌شود".

او با اشاره به اینکه کادر درمان در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا هستند، اظهارکرد: هر لحظه ممکن است این افراد دچار ویروس کرونا شوند ، اما با ایثار و فداکاری به مردم خدمت می‌کنند.

اردبیل به لحاظ موقعیت جغرافیایی و طبیعی خود و قرار گرفتن در سرزمینی فلاتی شکل با شیب‌های بسیار تندی به زمین‌های کم‌ارتفاع اطراف خود شامل کرانه‌های دریای خزر ، جلگه پست مغان و نیز دشت‌های کم‌ارتفاع استان‌های آذربایجان‌شرقی و زنجان منتهی می‌شود و به همین لحاظ جاده‌های این استان اغلب دارای پیچ‌ها و شیب‌های بسیار تند هستند.

هشت گردنه سخت‌گذر به نام های حیران ، صایین ، بودالالو ، نقدوز ، الماس ، لنگان ، قره‌آغاج و اسلام‌آباد در راه‌های ارتباطی این استان قرار دارند.