سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

تکمیل پل قدس در اولویت قرار گیرد/ لزوم بکارگیری تجربه شهرهای موفق - خبر

 

 

تکمیل پل قدس در اولویت قرار گیرد/ لزوم بکارگیری تجربه شهرهای موفق

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: در بحران اقتصادی اقدامات شهرداری در امور عمرانی بسیار ارزشمند بوده اما بنا به درخواست مردم باید تکمیل پل قدس اردبیل در اولویت قرار گیرد.

تکمیل پل قدس در اولویت قرار گیرد/ لزوم بکارگیری تجربه شهرهای موفق

آیت الله حسن عاملی عنوان کرد: با وجود قرارگیری در شرایط سخت اقتصادی و افزایش قیمت‌ها اقدامت عمرانی ارزشمندی توسط شهرداری اردبیل انجام پذیرفته اما تکمیل پروژه پل قدس تبدیل به درخواست اصلی مردم شده و باید بهره برداری از این مجموعه در اولویت قرار گیرد.

وی افزود: شهرداری‌های شهرهای صنعتی کشور به دلیل درآمدهای بالا از بودجه مناسبی نیز برخوردار بوده و طبیعتاً اقدامات عمرانی آنان با سرعت بالایی انجام می‌پذیرد و اینکه استان نوپایی به مانند اردبیل با درآمدهای کمی که دارد را با دیگر شهرهای صنعتی مقایسه کنیم شاید چندان مناسب به نظر نرسد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل ادامه داد: وحدت، همکاری و تعامل مناسب و استفاده از تجربیات شهرهای موفق در موضوع مدیریت شهری ضروری بوده تا با تکیه بر آن بتوان گام‌های بزرگی در راستای توسعه شهری برداشت.

عاملی با تأکید بر اینکه وظایف شهرداری‌ها مطمئناً تنها تنظیف شهر نیست، ادامه داد: رشد روزافزون زندگی ماشینی در سطح جوامع، شرایط را برای سوار شدن بر امواج فرهنگ بیگانگان مهیا کرده و این موضوع سنگرهای اعتقادی را نیز مورد هجمه قرار می‌دهد و در چنین شرایطی توجه به مسائل فرهنگی بایستی در اولویت قرار گیرد.

وی بر اهمیت رفع ترافیک شهری و انجام برنامه ریزی‌های مناسب در این خصوص تأکید کرد و ادامه داد: در معماری و نماهای ساختمانی شهری نیز نباید از هویت و تاریخ منطقه غافل شویم و لازم است تا با تلفیقی از نماهای سنتی و نوین به موضوع زیباسازی ساختمان‌ها توجه شود.