جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

تکمیل شبکه آبیاری و زهکشی سدخداآفرین با یک‌هزار میلیارد تومان اعتبار - خبر

 

 

تکمیل شبکه آبیاری و زهکشی سدخداآفرین با یک‌هزار میلیارد تومان اعتبار

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: تکمیل شبکه آبیاری و زهکشی سد خداآفرین در استان اردبیل به حدود یک‌هزار میلیارد تومان اعتبار مالی نیاز دارد و در سال آبی جاری بخش‌هایی از نواحی عمرانی یک و ۲ این شبکه قابل تامین آب است.

تکمیل شبکه آبیاری و زهکشی سدخداآفرین با یک‌هزار میلیارد تومان اعتبار

عباس جنگی مرنی، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل امروز در جلسه ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی استان اردبیل گفت: با همکاری و تعامل سازمان جهادکشاورزی استان حدود هفت هزار هکتار از اراضی تحت پوشش این سد با تشکیل شرکت‌های تعاونی تولید روستایی در منطقه بهره‌برداری خواهد شد. 

 او افزود: شرکت آب منطقه‌ای اردبیل شبکه اصلی شبکه آبیاری خداآفرین در نواحی عمرانی یک و ۲ به مساحت بیش از ۱۵ هزار هکتار را احداث کرده و در حال حاضر حدود ۱۵۰۰ هکتار از اراضی شبکه آبیاری در ناحیه عمرانی یک زیر کشت رفته و این سطح کشت با تشکیل شرکت‌های تعاونی تولید روستایی و معرفی رسمی آنها برای تامین آب به بیش از هفت هزار هکتار افزایش می‌یابد.

جنگی مرنی گفت: در سال جهش تولید تخصیص اعتبار مالی لازم برای تکمیل و افتتاح پروژه‌های نیمه‌تمام امور آب استان پیگیری خواهد شد که از این بین پروژه‌های مرزی مورد توجه جدی هستند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل افزود: برای سایر پروژه‌های مرزی نظیر سد عمارت و سد عنبران نیز به ترتیب ۳۵۰ میلیارد تومان و ۴۱ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که در این شرایط سخت اقتصادی امیدواریم با تامین اعتبار مالی این پروژه‌ها هم در اسرع وقت تکمیل و افتتاح شوند.

او گفت: وزارت نیرو و شرکت آب منطقه‌ای اردبیل، تامین منابع مالی لازم برای طرح‌های شبکه آبیاری خداآفرین، سد عمارت و سد عنبران را پیگیری می‌کند.