سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۴ تیر ۱۴۰۰

تکمیل سرمایه گذاری در محوطه باستانی روستای تاریخی کنزق - خبر

 

 

تکمیل سرمایه گذاری در محوطه باستانی روستای تاریخی کنزق

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: تلاش می‌کنیم تا فاز اول سرمایه گذاری در محوطه باستانی روستای کنزق شهریورماه امسال تکمیل شود.

تکمیل سرمایه گذاری در محوطه باستانی روستای تاریخی کنزق

نادر فلاحی، مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان اردبیل ظهر امروز در جلسه بررسی طرح‌های سرمایه‌گذاری در روستای تاریخی کنزق سرعین گفت: در راستای تکمیل سرمایه‌گذاری در محوطه باستانی روستای تاریخی کنزق اقدامات و پیگیری‌های لازم را حال انجام است.

او با اشاره به وجود دو بعد حائز اهمیت در این منطقه تاریخی و باستانی افزود: با توجه به اینکه این روستا در کنار محوطه تاریخی، منطقه نمونه گردشگری نیز به شمار می‌رود، با در نظر گرفتن این دو بعد طرح‌های سرمایه‌گذاری در روستای کنزق اجرا می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل بیان کرد: با هماهنگی با معاونت‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان دهیار و اعضای شورای اسلامی روستا پیگیر این امور خواهند بود.

فلاحی اولویت اول در این محوطه را تکمیل زیرساخت‌های گردشگری محوطه دانست و گفت: برنامه‌ها و صرف اعتبارات در این محوطه باید به نحوی باشد تا فاز اول پایگاه باستانی و طرح‌ گردشگری آن شهریورماه به بهره‌برداری برسد.

او از برنامه‌ریزی برای تبدیل غارهای محوطه باستانی به موزه، مجموعه پذیرایی و مجموعه اقامتی خبر داد و افزود: سرمایه‌گذاری در این محوطه طی قرارداد به کانون اتومبیلرانی و جهانگردی واگذار می‌شود تا مقدمات واگذاری آن به بخش خصوصی فراهم شود.