سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

تکمیل سد عنبران نیازمند ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار است - خبر

 

 

تکمیل سد عنبران نیازمند ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: در حال حاضر پروژه سد عنبران پیشرفت ۱۲ درصدی داشته و نیازمند تخصیص ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار است تا به پایان برسد.

تکمیل سد عنبران نیازمند ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار است
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،‌ اصغر سلیمان‌زاده در جلسه بررسی روند اجرای سد عنبران نمین اظهار داشت: در مدت زمان اندکی که عملیات اجرایی این سد دوباره آغاز شده شاهد پیشرفت فیزیکی مناسبی در این پروژه هستیم که با این اقدامات پیش‌بینی می‌شود سد عنبران در زمان مشخص به بهره‌برداری برسد.
 
وی با اشاره به اهداف اجرایی سد عنبران تصریح کرد: این سد با هدف کنترل سیلاب، تغذیه چاه‌ها و چشمه‌های پایین دست و تامین حقابه کشاورزی پایین دست در دست اجراست که حجم کل سد یک میلیون مترمکعب بوده و بهره‌برداری از این پروژه مهم نقش مهمی در این منطقه ایفا خواهد کرد.
 
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل با بیان اینکه سد عنبران از نوع خاکی با هسته رسی قائم بوده که طول تاج آن 390 متر و عرض تاج سد هشت متر و ارتفاع سد از پی 21 متر گفت: در حال حاضر این پروژه پیشرفت 12 درصدی داشته و سد عنبران نیازمند تخصیص 300 میلیارد ریال اعتبار است تا به پایان برسد.
 
سلیمان‌زاده با اشاره به تملک 6 هکتار از 20 هکتار اراضی محور و مخزن سد افزود: امیدواریم با پیگیری‌ها و اقداماتی که در این حوزه انجام می‌شود عملیات سد بدون هیچ گونه مشکلی تداوم یابد تا در یک زمانبندی تعیین شده به نتیجه برسد و بتوانیم مردم این منطقه را از مزایای اجرای این سد بهره‌مند کنیم.
 
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل مشکلات اسناد مالکیت اهالی در تملک اراضی محل و مخزن سد، وجود معارض در قسمت راست بدنه اصلی سد، وجود معارض در محل معادن تامین خاک رس و پوسته و نیز عدم کیفیت مناسب معادن مصالح را از موانع و مشکلات موجود در اجرای سد عنبران برشمرد و بیان کرد: به دنبال حل این مشکلات و موانع در مسیر اجرای این سد هستیم.