سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

تکمیل سدهای استان اردبیل نیازمند منابع مالی جدید است - خبر

 

 

تکمیل سدهای استان اردبیل نیازمند منابع مالی جدید است

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: تکمیل سدهای مخزنی در دست ساخت استان نیازمند تامین مالی جدید است.

تکمیل سدهای استان اردبیل نیازمند منابع مالی جدید است

عباس جنگی مرنی افزود: برغم مشکلات و محدودیت‌های مالی طرح‌های توسعه منابع آب، روند اجرا و تکمیل تمامی طرح‌ها و پروژه‌های تحت مدیریت شرکت آب منطقه‌ای اردبیل با جدیت ادامه دارد و برای ادامه فعالیت‌ها نیاز به تامین منابع مالی بیشتری است.

وی اظهارداشت: با مساعدت سازمان برنامه و بودجه کشور، وزارت نیرو و استانداری اردبیل اقدامات متعددی برای تامین مالی اغلب طرح‌های توسعه منابع آب در استان اردبیل از منابع مالی مختلف نظیر فاینانس داخلی، اعتبارات مرزی و مدیریت بحران کشور توسط شرکت آب منطقه‌ای اردبیل در ۹ ماه اخیر انجام شده است و با این حال نیازمند تامین اعتبارات جدید برای تکمیل پروژه‌های قابل افتتاح و بهره‌برداری نظیر شبکه آبیاری سد خداآفرین و سدهای مخزنی عمارت، عنبران و تازه کند و آبرسانی به شهرهای استان هستیم.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل با اشاره به طرح بزرگ شبکه آبیاری و زهکشی خداآفرین در شمال استان بیان کرد: این پروژه در چهار ناحیه عمرانی بطول ۹۲ کیلومتر در استان اردبیل در دست اجراست که هم‌اکنون ۷۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی افزود: سد مخزنی عمارت هم با ظرفیت مخزن ۱۸۲ میلیون مترمکعب هم بزرگترین سد استان دارای ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی است که با تکمیل آن تحول بزرگی در منطقه مغان ایجاد خواهد شد.