رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۸

تکمیل راه‌آهن اردبیل در اولویت کاری دولت است - خبر

 

 

تکمیل راه‌آهن اردبیل در اولویت کاری دولت است

استاندار اردبیل گفت: تکمیل راه آهن میانه - اردبیل جز طرح‌های اولویت دار دولت است و با افزایش اعتبار این پروژه در دهه فجر سال ۱۳۹۹ به بهره برداری می‌رسد.

تکمیل راه‌آهن اردبیل در اولویت کاری دولت است
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اکبر بهنام جو در جریان بازدید نماینده، ولی فقیه در استان و ائمه جمعه شهر‌های استان از پروژه راه آهن میانه – اردبیل اظهار کرد: برای نخستین بار فاینانس داخلی به یک پروژه ریلی در کشور اختصاص یافته که تلاش‌های سازمان برنامه و بودجه کشور و بانک ملی به جهت نگاه مثبت به استان اردبیل جای تقدیر دارد.
 
وی با بیان اینکه از سال آینده اوراق مشارکت نیز به پروژه خط ریلی میانه - اردبیل اختصاص پیدا می‌کند افزود: باتوجه به نوسانات بازار مصالح احتمال کمبود اعتبار وجود داشته که با رایزنی‌های مناسب و انتفاعی تلقی شدن آن از سوی سازمان برنامه و بودجه از سال آینده علیرغم اعتبار ملی و فاینانس داخلی اوراق مشارکت نیز تعلق می‌گیرد.
 
استاندار اردبیل با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی کل طرح بیش از ۵۱درصد است افزود: پیشرفت فیزیکی زیرسازی آن ۷۳/۸درصد برآورد شده است که با توجه به جدول زمان بندی در وقت مقرر باید تکمیل شود.
 
بهنام‌جو با اشاره به اینکه تکمیل این پروژه دغدغه اصلی مردم و ائمه جمعه و نماینده، ولی فقیه در استان است بود افزود:با عنایت به پتانسیل گردشگری استان راه‌آهن می‌تواند منجر به رونق حمل و نقل کالا، معادن، مسافر و رونق گردشگری زمستانی نیز شود.
 
وی با اشاره به مطالعه خط ریلی اردبیل-پارس‌آباد توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا گفت: مطالعه پروژه راه آهن اردبیل به پارس آباد در شش ماهه اول سال ۹۸ به اتمام می‌رسد و احداث ۱۶ کیلومتر خط ریلی در شمال استان در دستور کار کشور آذربایجان قرار دارد.
 
استاندار اردبیل افزود:اتصال ریلی شمال استان به آذربایجان راه‌آهن اردبیل-پارس‌آباد را 100 درصد توجیه پذیر خواهد کرد و اعتبار این پروژه نیز تامین خواهد شد.