سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۱ تیر ۱۴۰۰

تکمیل تالار شهر به 60 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد - خبر

 

 

تکمیل تالار شهر به 60 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: تالار شهر اردبیل در مراحل تکمیل خود به 60 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد بطوریکه امیدواریم با تامین آن در سال‌های آینده به بهره‌برداری برسد.

تکمیل تالار شهر به 60 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

سیدناصر اسحاقی اظهار کرد: در سفر رئیس جمهور به استان اردبیل با تلاش و پیگیری استاندار اردبیل نسبت به تامین اعتبار 40 میلیارد تومانی این پروژه توافق انجام شده تا براساس تفاهمنامه امضا شده با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی این منابع به پروژه تزریق شود.
وی تالار شهر را یک ابرپروژه در اردبیل دانست و خاطرنشان کرد: این پروژه در زیربنایی به مساحت 12 هزار مترمربع در حال احداث است و اعتبار مصوب آن نیز 18 میلیارد تومان بوده تا عملیات اجرایی آن به انجام برسد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: زمانی که ما این پروژه را تحویل گرفتیم فقط عملیات خاکبرداری به انجام رسیده بود ولی در حال حاضر تا سقف نهایی عملیات اجرایی این پروژه انجام شده و تاکنون 20 میلیارد تومان برای تالار شهر اردبیل هزینه شده است.
اسحاقی افزود: 60 میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز است تا این پروژه تکمیل شده و در اختیار اهالی فرهنگ و هنر استان اردبیل قرار گیرد.
وی بیان کرد: گاه ما متهم می‌شویم که فعالیت‌های عمرانی در حوزه فرهنگ و هنر به انجام نمی‌رسد در حالی که منابع عظیمی به پروژه‌های عمرانی به ویژه تالار شهر اختصاص می‌یابد که به دلیل گستردگی پروژه امکان افتتاح آن در کوتاه مدت وجود نداشته ولی امیدواریم تا پایان دولت دوازدهم تکمیل و آماده بهره‌برداری شود.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل تصریح کرد: با 22 میلیارد تومان هزینه‌ای که برای تالار شهر شده ما به راحتی می‌توانستیم پنج سالن فرهنگی – هنری احداث کنیم و در مناطق مختلف این استان سالن‌ها را در اختیار گروه‌های هنری قرار دهیم.
اسحاقی گفت: با پیگیری که رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی انجام می‌دهد، قرار است ازطریق سازمان برنامه و بودجه اعتبار مصوب برای تالار شهر تخصیص یافته و عملیات اجرایی به انجام برسد.