جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

تکریم جامعه سالمندی حکایت از بنیه قوی نظام خانوادگی و اجتماعی دارد - خبر

 

 

تکریم جامعه سالمندی حکایت از بنیه قوی نظام خانوادگی و اجتماعی دارد

تکریم جامعه سالمندی حکایت از بنیه قوی نظام خانوادگی و اجتماعی دارد

تکریم جامعه سالمندی حکایت از بنیه قوی نظام خانوادگی و اجتماعی دارد

لیلا تقوی که صبح امروز به همراه تعدادی از اعضای شورای شهر از خانه سالمندان اردبیل بازدید می‌کرد با بیان اینکه تکریم سالمندان باید در جامعه نهادینه شود، اظهار کرد: گرامیداشت سالمندان نباید مختص به یک روز و هفته باشد.

وی افزود: برای بهبود فرهنگ عمومی مرتبط با سالمندان نیاز به تلاش و هم‌افزایی تمام دستگاه‌ها و همچنین مردم است.

نائب رئیس شورای شهر اردبیل یادآور شد: مطالبات سالمندان فقط به مسائل معیشتی برنمی‌گردد بلکه در اصل احترام اجتماعی مطالبه به حق سالمندان و بزرگان جامعه است.

تقوی بیان کرد: فعالیت‌های مثبتی برای سالمندان انجام شده است اما تا شرایط خوب و ایده‌آل فاصله زیادی وجود دارد.

این مسئول ایجاد پیوند اجتماعی میان تمام رده‌های سنی جامعه از کودکان تا سالمندان را مهم  و موثر دانست و گفت: احترام به بزرگان،‌ بازنشستگان و سالمندان در تمام اقشار جامعه به ویژه کودکان و جوانان باید نهادینه شود.

نائب رئیس شورای شهر اردبیل یادآور شد: بازنشستگان سرمایه و گنجینه ارزشمند یک سازمان و جامعه محسوب می‌شوند و باید به کودکان و نوجوانان بیاموزیم که حرمت و کرامت بزرگ‌ترها را حفظ کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در ادامه رئیس شورای استان اردبیل اظهار کرد: بر اساس تصویب سازمان ملل اول اکتبر برابر با 9 مهر ماه به عنوان روز جهانی سالمندان نامگذاری شده است تا قبل از قرن 21 میلادی میانگین عمر پایین بود اما بهبود وضع تغذیه و پیشرفت‌های چشمگیر پزشکی و ارتقای سطح بهداشت، سبب افزایش میانگین عمر شده است.

رحیم آقازاده افزود: همین امر وجود شمار روزافزون سالمندان در اکثر کشورها را موجب شده که مقامات دولتی و برنامه‌ریزان اجتماعی توجه بیشتری به این موضوع کرده و به وضع قوانین مرتبط با خدمات اجتماعی مطلوب‌تر برای ایشان همت کنند.

وی در پایان سخنان خود برنامه‌ریزی برای بهبود وضعیت سالمندان را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: باید از امروز برنامه‌های مناسبی داشته باشیم تا در سال‌های آتی بتوانیم از ظرفیت سالمندان بهینه استفاده کنیم.