سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

تولید 4 هزار تن عسل سبلان - خبر

 

 

تولید 4 هزار تن عسل سبلان

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردبیل گفت: سالانه بیش از 4هزار تن عسل ناب سبلان تولید و روانه بازار مصرف می‌شود.

تولید 4 هزار تن عسل سبلان

 

بهروز آقا زاده اظهار کرد: در شهرستان اردبیل 1385 نفر به حرفه زنبورداری می‌پردازند و سالانه بیش از 4هزار تن عسل با برند "عسل ناب سبلان" را تولید و روانه بازار مصرف می‌کنند.
 
وی درباره طرح سرشماری از کلنی‌های زنبور عسل توضیح داد: آمارگیری از کلنی‌های زنبور عسل از 22 تا 27 مهر ماه امسال همزمان با سراسر کشور انجام می‌شود و انتظاری که از زنبورداران می‌رود این است که با آمارگیران نهایت همکاری را داشته و با انتقال دقیق و درست آمار و اطلاعات، دست‌اندرکاران را در برنامه‌ریزی‌های صحیح یاری کنند.
 
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردبیل درباره زنبورداران غیر بومی و نحوه آمارگیری از آنها نیز تصریح کرد: این عده از زنبورداران میهمان در محل استقرار فعلی خود سرشماری خواهند شد و هیچ مشکلی از این لحاظ وجود ندارد .
 
وی افزود: از همه زنبورداران می‌خواهیم تا از نقل و انتقال کلنی‌های زنبور عسل در طول مدت آمارگیری اجتناب کنند و هنگام حضور مأمور آمارگیری حتما شناسنامه زنبورداری و کارت ملی خود را همراه داشته باشند.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، آقازاده گفت: برای اینکه مأموران آمارگیری همه کلنی‌های مستقر در حوزه عمل شهرستان را رصد کنند، از همه زنبورداران خواهشمندیم آدرس دقیق زنبورستان‌های خود را به تعاونی زنبورداران شهرستان اطلاع دهند.