جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

تولید ۵۷ هزار تن شکر در کارخانه قند مغان - خبر

 

 

تولید ۵۷ هزار تن شکر در کارخانه قند مغان

مدیر عامل شرکت کشت و صنعت مغان گفت: امسال ۵۷ هزار تن شکر در کارخانه قند مغان تولید شده است.

تولید ۵۷ هزار تن شکر در کارخانه قند مغان
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، جلال گلچین، مدیر عامل شرکت کشت و صنعت مغان گفت: پیش‌بینی می‌شود  این میزان تا پایان امسال به  بیش از ۶۵ هزار تن رسیده و روانه بازار شود.
 
او افزود: کارخانه قند مغان که بصورت نیمه فعال به کار خود ادامه می‌داد امسال با تغییرات و تعمیرات خط تولید و جذب نیروهای بیشتر فعالیت خود را آغاز کرد.
 
گلچین  از خرید ۵۰ دستگاه تراکتور از طریق کارخانه تراکتورسازی تبریز خبر داد و گفت: با توجه به پایین بودن توان ماشین‌آلات نیاز به ۲۲۰ دستگاه  تراکتور  وجود دارد که  خرید ۱۷۰ تراکتور  درخواست شده تا از طریق کارخانه تراکتورسازی تبریز خریداری شود.
 
او افزود:  برخی از دستگاه‌ها از جمله دستگاه سورتینگ میوه، کمپوت‌سازی، کنسروسازی و انواع آبمیوه‌گیری از  ترکیه خریداری شده که برای سال زراعی آینده می‌توان از توان آنها در فرآوری محصولات میوه باغات کشت و صنعت مغان استفاده کرد.
 
مدیر عامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان از حمل ۲۵ کانتینر تجهیزات روغن‌کشی به کارخانه کشت و صنعت خبر داد و گفت: این دستگاه‌ها ساخت ایتالیا  با ۱۰۵ میلیارد تومان خریداری شده  و سومین کارخانه روغن‌کشی در کشور را شامل می‌شود که منطقه  را از واردات روغن خام بی‌نیاز خواهد کرد.
 
گلچین  به جذب ۵۰۰ نفر نیری جدید در شرکت کشت و صنعت مغان اشاره کرد و افزود: تلاش می‌شود تا در مراحل بعد جذب نیرو را افزایش داده  به طوری که هدفگذاری ما اشتغال ۱۰ هزار نفر از مردم منطقه با اولویت نیروهای بومی در کشت و صنعت است.
 
او ادامه داد: در کنار کشت و صنعت مغان امیدواریم کشت و صنعت‌های دیگری نیز در پایاب سد خدافرین تشکیل شود تا امکان توسعه تولید و اشتغال فراهم آید.