سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

تولید ۴۰ فیلم کوتاه توسط سینماگران اردبیلی - خبر

 

 

تولید ۴۰ فیلم کوتاه توسط سینماگران اردبیلی

مدیر انجمن سینمای جوان اردبیل گفت: سینماگران اردبیلی پارسال ۴۰ فیلم کوتاه داستانی، تجربی، مستند و انمیشین تولید کردند.

تولید ۴۰ فیلم کوتاه توسط سینماگران اردبیلی

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان میر دولت موسوی، مدیر انجمن سینمای جوان اردبیل گفت: ۲۵ مورد از این فیلم‌ها داستانی، ۷ فیلم انیمیشن، ۳ فیلم تجربی و ۵ فیلم مستند هستند.

وی با اشاره به برگزاری پنج دوره آموزش فیلم سازی و مشاغل سینمایی افزود: در این دوره‌ها دست کم ۸۰ نفر تحت پوشش آموزشی قرار گرفتند.

موسوی دوره ۷ ماهه فیلمسازی ۹۶ با حضور ۱۳ هنرجو، دوره فیلمنامه نویسی با حضور ۱۵ هنرجو، دوره تصویربرداری با حضور ۱۰ هنرجو، دوره ۷ ماهه فیلمسازی ۹۷ با حضور ۱۸ هنرجو و دوره عکاسی پاییز و زمستان ۹۷ با حضور ۱۵ هنرجو را از جمله برنامه‌های آموزشی این انجمن در سال گذشته ذکر کرد.

مدیر انجمن سینمای جوان اردبیل همچنین از برگزاری جشنواره منطقه‌ای با ۲۷۰ میهمان و با حضور ۱۰ استان و برگزاری ورک شاپ‌های تخصصی در حوزه سینما را از دیگر فعالیت‌های این انجمن ذکر کرد و افزود: ده‌ها برنامه دیگر فرهنگی نیز در سال گذشته در این انجمن برگزار شد.
موسوی با اشاره به مشکلات مالی این انجمن گفت: هنرجویان این انجمن از استعداد غنی در زمینه فیلم سازی و دیگر رشته‌های هنری برخوردارند و در صورت تامین حداقل امکانات قادر به تولید آثار فاخر می‌باشند.