رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۱ مرداد ۱۳۹۸

تولید فرش دستباف متناسب با طرح‌ها و نقشه‌های اروپایی در اردبیل - خبر

 

 

تولید فرش دستباف متناسب با طرح‌ها و نقشه‌های اروپایی در اردبیل

مدیرعامل توسعه خوشه صنعتی فرش دستباف اردبیل گفت: فرش دستباف متناسب با سلیقه‌ها و نقشه‌های به روز دنیا در کشورهای اروپایی از جمله ایتالیا در اردبیل بافته می‌شود.

تولید فرش دستباف متناسب با طرح‌ها و نقشه‌های اروپایی در اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اسحاق رسولی ظهر امروز در جلسه خوشه فرش با تجار ایتالیایی در اردبیل اظهار داشت: با سفر تجار ایتالیایی برنامه‌ریزی مناسبی بری تولید فرش دستباف متناسب با سلیقه‌های اروپایی انجام شده است و فرش دستباف با طرح و نقشه‌های کشورهای اروپایی از جمله ایتالیا در استان بافته و تولید می‌شود.

وی بیان کرد: بعد از راه‌اندازی خوشه فرش دستباف اردبیل آمار تجار خارجی در حوزه فرش در استان اردبیل روند صعودی به خود گرفته است و رفته رفته موانع صادرات فرش دستباف در اردبیل برداشته شده و انتظار داریم با تحقق این امر تحول عظیمی در حوزه فرش دستباف اردبیل به وجود آید.

عامل توسعه خوشه صنعتی فرش دستباف استان اردبیل تصریح کرد: خوشه فرش صنعتی دستباف اردبیل متشکل از افراد متخصص در حوزه فرش است که می‌تواند به رونق صادرات فرش و تولید فرش دستباف متناسب با سلیقه‌های روز دنیا کمک شایانی داشته باشد که در این زمینه شهرک صنعتی اردبیل حمایت‌های خوبی از خوشه فرش دستباف در اردبیل دارد.

رسولی گفت: یک تیم بسیار قوی وکاردان برای رونق فرش دستباف اردبیل تشکیل شده است و امیدواریم هرچه زودتر موانع فرش دستباف در اردبیل برداشته شود و برنامه‌ریزی شده فرش دستباف اردبیل در نمایشگاه‌ها بین‌المللی در معرض دید گذاشته شده و نیز تجار خارجی برای بازدید از وضعیت فرش دستباف اردبیل به این استان سفر کنند.