سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

تولید سالانه بیش از 700 هزار تن سیب زمینی در اردبیل - خبر

 

 

تولید سالانه بیش از 700 هزار تن سیب زمینی در اردبیل

استاندار اردبیل گفت: سالانه بیش از 700 هزار تن محصول سیب‌زمینی در اردبیل تولید می‌شود.

تولید سالانه بیش از 700 هزار تن سیب زمینی در اردبیل

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مجید خدابخش، استاندار اردبیل با بیان این که سالانه بیش از 700 هزار تن محصول سیب‌زمینی در اردبیل تولید می‌شود اظهار کرد: در 35 سال گذشته مازاد سیب‌زمینی و عدم صادرات مهم‌ترین مشکل بود که هم‌اکنون هم روند صادرات سیب‌زمینی تسهیل شده و هم با راه‌اندازی کارخانه صنایع تبدیلی می‌توانیم محصول تولیدی اردبیل را در کارخانه خود فرآوری کنیم.
 
وی افزود: در حال حاضر برنامه‌ریزی برای صادرات محصول سیب‌زمینی اردبیل به کشور عراق انجام شده و دغدغه سیب‌زمینی‌کاران اردبیلی که سال‌ها با آن روبه‌رو بودند برطرف می‌شود.
 
استاندار اردبیل با اشاره به راه‌اندازی کارخانه صنابع تبدیلی محصول سیب‌زمینی در اردبیل افزود: این کارخانه علاوه بر اشتغال‌زایی 150 نفر توانسته است گام بزرگی در روند تبدیل سیب‌زمینی به فرآورده‌های تبدیلی داشته باشد که بی‌شک تاثیر بسزایی در حل مشکلات کشاورزان استان خواهد داشت.
 
خدابخش با اشاره به مزین شدن سال توسط مقام معظم رهبری به اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال بیان کرد: کارخانه صنایع تبدیلی سیب‌زمینی که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی راه‌اندازی نماد تحقق منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری است.
 
وی از برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی سردخانه‌های استاندارد سیب‌زمینی در اردبیل خبر داد و تصریح کرد: با راه‌اندازی این سردخانه‌ها دیگر مشکلی برای نگهداری محصول سب‌زمینی در اردبیل وجود نخواهد داشت.