جهش تولید | جمعه، ۲۶ دی ۱۳۹۹

تولید سالانه بیش از 30 تن گیاه دارویی در نمین - خبر

 

 

تولید سالانه بیش از 30 تن گیاه دارویی در نمین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نمین گفت: 50 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان نمین به کشت انواع گیاهان دارویی اختصاص یافته و بیش از 30 تن گیاه دارویی در این منطقه تولید می‌شود.

تولید سالانه بیش از 30 تن گیاه دارویی در نمین

محمد حسنی اظهار کرد: امسال 50 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان نمین به زیر کشت انواع گیاهان دارویی رفته است که پیش بینی می‌شود از این سطح بالغ بر 30 تن محصول خشک انواع گیاهان دارویی تولید شود.

وی افزود: کشت گیاهان دارویی و کم آب‌بر، به دلیل برخورداری از مزایای اقتصادی و سازگاری با شرایط اقلیمی شهرستان، در دستور کار مدیریت جهاد کشاورزی نمین قرار گرفته و توسعه و گسترش سطح زیر کشت انواع گیاهاهان دارویی از اولویت‌های این مدیریت در بخش کشاورزی و اشتغالزایی مردم مناطق روستایی است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نمین ادامه داد: در سال جاری 27 کیلوگرم زعفران با سطح کیفیت بسیار عالی در مناطق مختلف نمین برداشت شد و امید است با توجه به موقعیت مناسب شهرستان برای کشت این محصول در سال‌های آینده کشت آن توسعه یابد و بتوان با اقدام‌های کارشناسی میزان برداشت زعفران از هر هکتار را بطور قابل توجهی افزایش داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، حسنی در پایان اظهار کرد: ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی که در زمینه فرآوری و بسته‌بندی گیاهان دارویی فعالیت می‌کنند، می‌تواند موقعیت خوبی برای اشتغال‌زایی و بالا رفتن ارزش اقتصادی کشت گیاهان دارویی در نمین باشد.