سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

تولید روزانه ۱۳۵ هزار ماسک در اردبیل/ در تهیه و تامین ماسک موردنیازهیآت مذهبی مشکلی نداریم - خبر

 

 

تولید روزانه ۱۳۵ هزار ماسک در اردبیل/ در تهیه و تامین ماسک موردنیازهیآت مذهبی مشکلی نداریم

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان اردبیل گفت: با توجه به اقدامات انجام یافته در خصوص تهیه و تامین ماسک برای هیات مذهبی و دسته جات عزاداری هیج مشکلی نداریم.

تولید روزانه ۱۳۵ هزار ماسک در اردبیل/ در تهیه و تامین ماسک موردنیازهیآت مذهبی مشکلی نداریم

رامین صادقی اظهار کرد: شیوع ویروس کرونا و نیاز مبرم مردم به ماسک و مواد ضدعفونی کننده برای پیشگیری از انتشار این بیماری یکی از نیازهای اساسی استان  محسوب می‌شود.

وی افزود: این نیاز با توجه به نزدیکی ایام سوگواری ماه محرم  در هیات‌ها، حسینه‌ها و مساجد با توجه به حضور جمع کثیری از مشتاقان سوگواری اباعبدالله(ع) بیش از گذشته احساس می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل اردبیل بیان کرد: یکی از دغدغه‌های استان، تولید ماسک مناسب و مورد نیاز  است و در این راستا سازمان صمت استان  از ابتدای شیوع کرونا تا امروز تلاش کرده تا در حل این مسأله فعالیت‌های اثرگذاری داشته باشد.

وی ادامه داد: امروز توانایی تولید و توزیع  روزانه ۱۳۵ هزار ماسک سه لایه پزشکی و n95 را در سطح استان اردبیل وجود دارد که در موضوع تامین پارچه، تولید و توزیع آن نیز نظارت لازم انجام می‌شود.

صادقی تصریح کرد: آنچه که در حال حاضر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده عزاداری‌های ایام محرم است که باید برای سلامت عزاداران حسینی در این ایام در کنار رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تامین ماسک برای عزاداران به‌طور جد انجام شود.

وی گفت: متولی برگزاری مراسم ماه محرم سازمان تبلیغات اسلامی است و هیات امنای مساجد و هیئات مذهبی با اعلام ماسک مورد نیاز خود به سازمان تبلیغات اسلامی استان به هر میزان که لازم داشته باشند می‌توانند از سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهیه نمایند.