حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲۲ آذر ۱۳۹۷

تولید دانش‌های نو در کشور نیازمند فعالیت‌های پژوهشی است - خبر

 

 

تولید دانش‌های نو در کشور نیازمند فعالیت‌های پژوهشی است

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش اردبیل گفت: تولید دانش‌های نو و بازنویسی مناسب کتب درسی نیازمند فعالیت‌های پژوهشی است.

تولید دانش‌های نو در کشور نیازمند فعالیت‌های پژوهشی است
برات سلیمی پیش از ظهر امروز در جشنواره تجلیل از برگزیدگان پژوهش آموزش و پرورش که در مرکز آموزشی و رفاهی فرهنگیان استان اردبیل برگزار شد، با تبریک فرارسیدن هفته پژوهش، اظهار کرد: با برگزاری مراسم تجلیل از فعالان عرصه پژوهش از همکاران و دانش‌آموزان برگزیده تجلیل به عمل آمده و علاوه بر آن مهمترین موانع و راهکارهای توسعه تحقیق علمی و پژوهشی با حضور مسؤولان مرتبط بررسی خواهد شد.
 
وی افزود: پایه و اساس پیشرفت هر جامعه‌ای دستیابی به چشم‌اندازهایی در مسیر تحقیق و پژوهش بوده و تعلیم و تربیتی موفق‌تر عمل خواهد کرد که با پژوهش و تصمیم پایدار در این حوزه بیگانه نباشد.
 
معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش اردبیل گفت: جهان کنونی که با پیچیدگی‌های خاصی نیز همراه است، نیازمند برخورداری از محققانی پژوهش‌گرا بوده و نباید در این بخش تنها به عملکرد کمی اکتفا کرد، بلکه کیفیت تحقیق و پژوهش در عرصه‌های گوناگون بسیار حائز اهمیت است.
 
سلیمی بیان کرد: تولید دانش‌های نو در مقیاس جهانی و بازنویسی کتب درسی همراه با تبعیت از روش‌های نوین و مناسب آموزشی نیازمند حرکت همگام با فعالیت‌های پژوهشی است.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، وی به اقدام مناسب آموزش و پرورش استان اردبیل در راه اندازی موزه آموزش و پرورش تأکید کرد و توضیح داد: در این موزه نزدیک به هزار سند و آثار تاریخی ارزشمند که مربوط به تاریخ آموزشی و مدارس استان است، در مدرسه شاهد اردبیل دایر خواهد شد و تمامی همکاران و اقشار مختلف مردم که دارای آثار تاریخی و قدیمی هستند می‌توانند با مراجعه به حوزه پژوهش آموزش و پرورش، اسناد و آثار خود را ارائه داده و در تجهیز و تکمیل این موزه یاریگر مسؤولان آموزشی و فرهنگی استان باشند.