جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

توقف پروه نصب چمن مصنوعی رینگ پیاده‌روی شورابیل - خبر

 

 

توقف پروه نصب چمن مصنوعی رینگ پیاده‌روی شورابیل

در حالی که پروژه شورابیل با سرعت در حال اجرا بود شورای شهر با وارد کردن ایراد به روند اجرای چمن مصنوعی در رینگ پیاده‌روی خواستار توقف اجرای این پروژه شدند.

توقف پروه نصب چمن مصنوعی رینگ پیاده‌روی شورابیل

اعضای شورای شهر اردبیل شامگاه دوشنبه در جلسه رسمی خود به نامه شهرداری مبنی بر تامین اعتبار برای ادامه رینگ پیاد‌ه‌روی شورابیل و انتخاب پیمانکار برای نصب چمن مصنوعی رای نداده و پرونده به کمسیون ارجاع داده شد که کمیسیون تخصصی نظر خود را به صراحت اعلام کرده به طوری که تا اخذ مجوزهای قانونی روند اجرای این پروژه باید تعطیل شود.

در حالی که رینگ پیاده‌روی شورابیل به طول 3.5 کیلومتر با چمن مصنوعی آراسته شده و برای ادامه کار در 3.5 کیلومتر باقی‌مانده باید 250 میلیون تومان اعتبار تامین شود تا چمن مصنوعی از گمرک زنجان ترخیص شود اعضای شورای شهر بررسی این پرونده که از آن به عنوان یکی از تخلفات شهردار سابق اردبیل یاد می‌کنند به کمیسیون تخصصی ارجاع دادند.

نائب رئیس شورای شهر اردبیل گفت: ما در مقابل کار انجام شده قرار گرفتیم در حالی که تکمیل رینگ شورابیل با چمن مصنوعی خارج از ضوابط و بودجه بوده و نوعی تخلف محسوب می‌شود.

لیلا تقوی یادآور شد: شهردار سابق اردبیل نه تنها برای اجرای این پروژه مجوزی نگرفته بلکه در ردیف بودجه تنها به آسفالت‌ریزی و جدول‌گذاری تاکید شده بود در حالی که شهردار سابق اردبیل به شکل غیرقانونی هم به انتخاب پیمانکار و هم عملیاتی کردن 3.5 کیلومتر این مسیر اقدام کرده است.

وی یادآور شد: بعد از اجرا نه تنها در نگهداری این پروژه خوب عمل نشده بلکه شاهد برخی تخریب‌ها نیز هستیم.

میرغنی فروزان عضو دیگر شورای شهر با بیان اینکه ماهیت کار خوب و مورد تایید است اما روند انتخاب پیمانکار و اجرای پروژه غیرقانونی بوده است، افزود: اصلا منطقی نیست که با یک برآورد 2 میلیارد تومانی بخواهیم پروژه‌ای را 600 میلیون تومان اعتبار اجرا کنیم سپس از شورا بخواهیم مجوز دریافت کنیم.

وی با بیان اینکه نیمی از عملیات اجرای این پروژه انجام شده و به نظر می‌رسد تخلفی در انتخاب پیمانکار و تزریق بودجه انجام شده است، تصریح کرد: در همه این فرایندها در مراحل قانونی عدول شده و یک فرایند مشخصی را شاهد نیستیم.

علیرضا سلیمانی دیگر عضو شورای شهر اردبیل بیان کرد: ما اگر شهردار را استیضاح و عزل کردیم در تایید و یا رد این ادعا قانون فصل‌الخطاب است.

وی در مورد نصب چمن مصنوعی در شورابیل اظهار کرد: دیدگاه اول این است که اگر قراردادی بسته شده و پولی پرداخت شده است چرا مجوز آن از شورای شهر گرفته نشده است.

عضو شورای شهر اردبیل با بیان اینکه باید مشخص شود اعضای شورای شهر با این پروژه موافق بودند یا مخالف گفت: در شرایطی که کار انجام شده باید منطقی تصمیم‌گیری کنیم که در ادامه روند کار چه راهکاری را در پیش گرفته و حرکت‌ها را بخواهیم روبه‌جلو سوق دهیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، سلیمانی افزود: اینکه شهرداری مجوز گرفته و یا شورا در مقابل کار و عمل انجام شده قرار داده است خود موضوعات قابل بررسی است اما در چنین شرایطی ما باید با ارجاع پرونده به کمیسیون تخصصی دنبال راهکاری باشیم تا این پروژه به سرانجام برسد تا به التهاب فضای جامعه بیشتر از این دامن نزنیم.