جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

توفان و سیل خسارت سنگینی در خلخال بر جای گذاشت - خبر

 

 

توفان و سیل خسارت سنگینی در خلخال بر جای گذاشت

وقوع توفان ،گردباد، بارش باران شدید و جاری شدن سیل خسارت سنگینی را به ۲ روستای سقزچی و قره‌تکان از توابع بخش خورش رستم شهرستان خلخال وارد کرد.

توفان و سیل خسارت سنگینی در خلخال بر جای گذاشت
ابوطالب نصیری بخشدار بخش خورش رستم گفت:  توفان و سیلاب به ۱۵ واحد مسکونی موجود ، مزارع کشاورزی ،محصولات باغی و دامداری‌های روستای سقزچی خسارات سنگینی وارد کرده است .
 
وی اظهار کرد:  بر اثر این حادثه  که شنبه شب رخ داد، پنج  واحد مسکونی روستای سقزچی تخریب شده و به ۱۰ واحد مسکونی نیز بر اثر کنده شدن سقف شیروانی و یا فروریختن دیوار منازل تا ۶۰درصد خسارت وارد شده است.
 
به گفته وی ، امداد گران جمعیت هلال احمر خلخال دیشب در محل روستا حضور یافته و نسبت  به اسکان اهالی واحدهای مسکونی تخریب شده از توفان و سیل در حال اقدام هسند.
 
بخشدار بخش خورش رستم خلخال افزود: شدت باد و توفان به حدی بوده است که درختان گردوی کهنسال باغ‌های روستای سقزچی را از ریشه کنده و خسارات سنگینی را به مزارع کشاورزی ،محصولات باغی و طویله‌ها وارد کرده است .
 
نصیری بیان کرد: توفان و سیل همچنین به محصولات زراعی و باغی روستای قره‌تکان نیز خسارات سنگینی وارد کرده و میزان ریالی خسارات وارده امروز  با اعزام کارشناسان جهاد کشاورزی شهرستان برآورد خواهد شد .
 
در عین حال بروز توفان همراه با بارش باران شدید عصر دیروز در شهر خلخال موجب شسکته شدن درختان باغ‌های مرکز و حاشیه این شهر شده و خساراتی را به باغ‌های میوه، سقف شیروانی واحدهای مسکونی وارد کرده است.
 
سیلاب و تگرگ روز شنبه همچنین در شهرستان‌های مشگین شهر ، گرمی و پارس‌آباد مغان نیز خساراتی  در روستاها و شهر ببار آورد.