جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

توصیه‌های بهداشتی برای رفع آلودگی ویروسی نان/ قبل از مصرف حتما نان را گرم کنید - خبر

 

 

توصیه‌های بهداشتی برای رفع آلودگی ویروسی نان/ قبل از مصرف حتما نان را گرم کنید

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: با توجه به تفاوت نان با سایر اقلام و کالاهای مصرفی مردم، اقدامات دیگری برای ضدعفونی آن از ویروس کرونا لازم است.

توصیه‌های بهداشتی برای رفع آلودگی ویروسی نان/ قبل از مصرف حتما نان را گرم کنید
دکتر سعید صادقیه اهری ظهر امروز اظهار کرد: با توجه به تفاوت نان با سایر اقلام و کالاهای مصرفی مردم که نمی‌توان با روش‌های رایج شست‌وشو آن را ضدعفونی کرد، اقدامات دیگری برای ضدعفونی آن از ویروس کرونا لازم است.
 
وی افزود: برای محافظت از خود و خانواده در برابر ابتلا به ویروس کرونا از طریق نان، ابتدا باید به نوع نان مصرفی اعم از نان صنعتی (باگت، تُست، بسته‌بندی شده و...) یا نان سنتی (لواش، سنگک، بربری و ...) توجه شود.
 
متخصص طب پیشگیری و پزشک اجتماعی ادامه داد: در مورد نان‌های صنعتی، قبل از این‌که آن‌ها را داخل یخچال یا هر جای دیگر بگذاریم، ابتدا باید نایلون‌های بسته‌بندی آن نان‌‌ها را با صابون شست‌وشو و ضدعفونی کرده و پس از خشک شدن آن، در جای مورد نظر قرار دهیم.
 
صادقیه اهری بیان کرد: هر چند که احتمال آلودگی نان‌های صنعتی نسبت به سایر نان‌ها کم‌تر است ولی برای اطمینان بیشتر، باید نان‌ها را قبل از مصرف گرم کنیم.
 
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: برای گرم کردن نان می‌توان از توستر، مایکروفر و یا از روشی ساده یعنی گذاشتن نان داخل قابلمه و سپس حرارت دادن کم آن روی اجاق به مدت ۳ الی ۴ دقیقه، استفاده کرد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، وی بیان کرد: در مورد نان‌های سنتی اقدامات بیشتری لازم است؛ البته این نان‌ها وقتی از تنور خارج می‌شوند به دلیل حرارت خیلی بالای تنور، هیچ آلودگی ندارند ولی بعد از خارج شدن تنور می‌تواند با دلایلی مثل تماس دستی مستقیم نانوا یا گذاشتن روی میز نانوایی آلوده شود که به این منظور باید نان را پس از خارج شدن از تنور داخل یک کیسه گذاشته و به خانه آورد.