رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

توسعه گردشگری ورزشی در سال جدید - خبر

 

 

توسعه گردشگری ورزشی در سال جدید

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: گردشگری ورزشی در سال جاری توسعه می‌یابد.

توسعه گردشگری ورزشی در سال جدید

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان نادر فلاحی، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل افزود: با توجه به ظرفیت های استان اردبیل توسعه گردشگری ورزشی در اولویت اقدامات سال جاری قرار خواهد گرفت.

وی گفت: توریسم ورزشی یکی از آیتم های پررنگ توسعه گردشگری محسوب می شود و در این خصوص از ظرفیت مسابقات لیگ ملت های جهانی والیبال که در خرداد ماه سال جاری برگزار خواهد شد، بهره خواهیم برد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل ادامه داد: همچنین افشین داوری، رییس فدراسیون والیبال جمهوری اسلامی ایران در جلسه اخیر شورای عالی ورزش در استان به ظرفیت های گردشگری ورزشی استان اردبیل اشاره کرد و اردبیل را مستعد توسعه در این حوزه دانست.

فلاحی افزود: لازم است مسؤولان استانی نیز با همکاری سایر ارگان ها از ظرفیت برگزاری این مسابقات و زیرساخت‌هایی که در خصوص گردشگری ورزشی در استان در حال ساخت است استفاده نمایند.

وی بیان داشت: این مسابقات با حضور تیم های ایران- پرتغال- فرانسه-استرالیا برگزار خواهد شد که حضور بازیکنان و نمایندگان این کشورها در استان اردبیل می تواند بستری برای معرفی هرچه بیشتر جاذبه های تاریخی و طبیعی استان باشد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل عنوان کرد: همچنین جاذبه های تاریخی و طبیعی استان اردبیل در قالب کلیپ ۲۰ دقیقه ای در زمان برگزاری این مسابقات در اردبیل، در شهر لوزان سوییس و مقر دایمی فدراسیون جهانی والیبال به نمایش گذاشته خواهد شد.

فلاحی گفت: با همت اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل مراسم استقبال از تیم های خارجی حاضر در این مسابقات در مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی و موزه باستانشناسی به عمل خواهد آمد.