جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

توسعه و تجهیز آب های درمانی استان برای ترویج صنعت گردشگری - خبر

 

 

توسعه و تجهیز آب های درمانی استان برای ترویج صنعت گردشگری

استاندار اردبیل گفت: رویکرد ما در بحث گردشگری علاوه بر طبیعت گردی، مزیت آب های گرم استان اردبیل با راه اندازی پزشکی آب درمانی و احداث مجتمع های آب درمانی مدرن است.

توسعه و تجهیز آب های درمانی استان برای ترویج صنعت گردشگری
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بهنام جو در جلسه کارگروه تخصصی گردشگری استان که با حضور محب خدایی، معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور برگزار شد ، گفت : مجتمع آبدرمانی وقتی ثمربخش است که توسط سرمایه گذار توانمند، مجهز به امکانات لازم برای استفاده گردشگران داخلی و خارجی باشد .
 
وی با بیان اینکه توجه ویژه دولت به امر گردشگری باعث شده است از محل اشتغال فراگیر تسهیلات خوبی برای این بخش اختصاص یابد ، از تصویب اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به یک پروژه گردشگری استان خبر داد.
 
استاندار اردبیل به بیان اقدامات و تلاش های انجام گرفته در خصوص راه اندازی پزشکی آب درمانی پرداخت و گفت : بعد از هفته دولت طی تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه های ترکیه طرح پزشکی آبدرمانی استان قطعی خواهد شد و پزشکان استان برای آموزش ۶ ماهه به ترکیه اعزام می‌شوند و پس از پایان دوره و کسب مهارت های لازم در بهترین آب درمانی های استان مستقر خواهند شد.
 
استاندار اردبیل با اشاره به اینکه میزان درآمد سالانه مردم استان از متوسط درآمد کشوری پایین است ، گفت: توسعه گردشگری کشاورزی، گردشگری روستائی و عشایری و توریسم درمانی و آبدرمانی های استان برای  رشد و رونق اقتصادی استان برنامه ریزی و اجرا می شود که از شمال تا جنوب استان را در برمی گیرد‌.
 
بهنام جو تصریح کرد : جامعه هدف برنامه های گردشگری استان هم وطنانمان از نقاط مختلف کشور در وهله اول و مسلمانان و شیعیان کشورهای مسلمان جهان در وهله بعدی است و اطمینان داریم اگر مجتمع های آبدرمانی مدرن در استان احداث شود و پزشک آب درمانی راه اندازی شود قطعاً زائران مشهد مقدس و قم از کشورهای مسلمان سراسر جهان، استان اردبیل را مقصد بعدی گردشگری خود انتخاب می کنند.
 
وی طرح موضوع ورزش های زمستانی را یکی دیگر از ظرفیت های گردشگری استان اردبیل بیان کرد و گفت : در این خصوص نیز اقدامات خوبی انجام شده و با صدور مجوز و پرداخت تسهیلات و خرید دستگاه آلات توسط بخش خصوصی، این طرح ها در مرحله اجرا و راه اندازی قرار گرفته اند.