جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

توسعه مشاغل دانش‌بنیان در بین مددجویان اردبیلی - خبر

 

 

توسعه مشاغل دانش‌بنیان در بین مددجویان اردبیلی

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل گفت: به منظور ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان تحت حمایت بر روی توسعه مشاغل دانش‌بنیان متمرکز شده‌ایم که با توسعه آن، شاهد فرصت‌های شغلی جدید و نوآورانه باشیم.

توسعه مشاغل دانش‌بنیان در بین مددجویان اردبیلی
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان منصور سیفی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه توجه و تمرکز بر روی طرح‌های دانش‌بنیان در دستور کار کمیته امداد استان اردبیل قرار گرفته است، گفت: در بحث آموزش وبرگزاری کارگاه‌های فنی و تخصصی، تلاش داریم تا ظرفیت‌های مددجویان را شناسایی کرده و آن‌ها به سمت اجرای طرح‌های دانش‌بنیان سوق دهیم.
 
او با بیان اینکه حمایت ویژه از طرح‌ها و ایده‌های دانش‌بنیان مددجویان اردبیلی نیز مدنظر کمیته امداد استان اردبیل قرار دارد، افزود: با توجه به فارغ‌التحصیلان دانشگاهی تحت حمایت و مددجویانی که دارای تخصص خاصی هستند، می‌توان راهکار‌های مناسب را به آن‌ها ارائه کرد تا در زمینه طرح‌های دانش‌بنیان فعالیت‌های بیشتری داشته باشند.
 
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه دانش‌جویان تحت حمایت نیز می‌توانند ایده‌ها و طرح‌های نوآورانه و دانش‌بنیان خود را به کمیته امداد استان اردبیل ارائه کنند تا نسبت به اجرای آن اقدامات برجسته صورت گیرد، بیان کرد: اجرای طرح‌های جدید و نوین می‌تواند علاوه بر خانوار تحت حمایت، برای سایر کارجویان نیز اشتغال مناسبی ایجاد کند.
 
سیفی با بیان اینکه آماده دریافت طرح‌ها و ایده‌های دانش‌بنیان مددجویان تحت حمایت هستیم، گفت: در صورت تصویب طرح، کمیته امداد استان اردبیل از مرحله ایده‌پردازی تا پرورش ایده و عملیاتی شدن آن در کنار مددجویان قرار دارد تا آن‌ها بتوانند با آرامش خاطر طرح خود رابه مرحله اجرا درآورند.
 
او با اشاره به اینکه کمیته امداد استان اردبیل به عنوان یک شتاب‌دهنده و تسهیل‌گر درصدد است مددجویان تحت حمایت را به سمت کارفرمایی سوق دهد، اعلام کرد: بهره‌گیری از ظرفیت طرح‌های دانش‌بنیان این امکان را می‌دهد که برای مددجویان بیشتری اشتغال پایدار ایجاد شده و همچنین به تولید و صادرات محصولات نیز کمک می‌کند.