جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

توسعه مراکز اقامتی در اردبیل نیازمند مشارکت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است - خبر

 

 

توسعه مراکز اقامتی در اردبیل نیازمند مشارکت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت:‌ با توجه به گردشگرپذیر بودن استان اردبیل باید تلاش کنیم تا مراکز اقامتی و زیرساخت‌های بخش گردشگری در استان تقویت شود که این امر نیازمند مشارکت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است.

توسعه مراکز اقامتی در اردبیل نیازمند مشارکت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، نادر فلاحی پیش از ظهر امروز در نشست با فعالان گردشگری شهرستان سرعین اظهار داشت: با توجه به گردشگرپذیر بودن استان اردبیل باید تلاش کنیم تا زیرساخت‌های بخش گردشگری در استان تقویت شده و توسعه یابد تا این امر زمینه‌ساز جذب و جلب هر چه بیشتر گردشگران به منطقه شود.
 
وی گفت: در این راستا از سرمایه‌گذاران برای احداث و توسعه مراکز اقامتی به ویژه هتل‌های چهار و پنج ستاره در تمامی شهرها و مناطق استان اردبیل به شکلی همه‌جانبه حمایت می‌شود و تلاش و جدیت بر این است تا با تسهیل در روند سرمایه‌گذاری‌ها زمینه‌ساز توسعه استان اردبیل در بخش مراکز اقامتی باشیم.
 
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل توسعه مراکز اقامتی مناسب و استاندارد را زمینه‌ساز ماندگاری هر چه بیشتر گردشگران در استان و نیز فرصتی برای جذب گردشگران خارجی دانست و تصریح کرد: انتظار می‌رود سرمایه‌گذاران بخش خصوصی با توجه به فرصت‌ها و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در شهرستان‌های مختلف استان در راستای تقویت تاسیسات گردشگری منطقه مشارکت و همکاری لازم را داشته باشند.
 
فلاحی با تاکید بر معرفی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های گردشگری استان بیان کرد: در راستای معرفی جاذبه‌های گردشگری استان در سطح ملی و بین‌المللی انتظار می‌رود بخش خصوصی مشارکت لازم را داشته و بخشی از توان خود را صرف معرفی این قابلیت‌ها در استان به ویژه به گردشگران دو کشور همسایه جمهوری آذربایجان و ترکیه کند.
 
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اشاره به برنامه‌ریزی برای حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی در استان همزمان با هفته گرمیداشت اردبیل افزود: تلاش می‌کنیم از این ظرفیت و فرصت حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی در استان برای جذب هر چه بیشتر اعتبارات در راستای رونق و توسعه پروژه‌های سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری استان استفاده کنیم.